Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

0212 233 60 60 phone

Adım Adım Saç Nakli

Bu bölüm sizlere Superplast Estetik Cerrahi Kompleksinde saç nakli operasyonlarının akışı hakkında bilgi vermek için hazırlanmıştır.

Bu bölüm sizlere Superplast Estetik Cerrahi Kompleksinde saç nakli operasyonlarının akışı hakkında bilgi vermek için hazırlanmıştır. Lokal anestezi altında yapılacak işlem boyunca, ekibimize siz de dahil olacağınızdan, birlikte nasıl zaman geçireceğimiz hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz. Saç nakli operasyonları hastanede yatış gerektirmeyen ve sizi günlük yaşamınızdan koparmayan birkaç saat süren konforlu ve ağrısız işlemlerdir. 

Operasyon randevunuzu aldıktan sonra hastanemize gelirken rahat edeceğiniz önden düğmeli veya fermuarlı kıyafetler giymeye dikkat ediniz. Bir gece önce alacağınız duş sonunda rahat bir uyku uyumanızı öneririz. Operasyon sabahı hafif bir kahvaltı yapınız. Operasyon boyunca oturur pozisyonda olacağınız bölümlerde sıkılmamanız için seyretmek istediğiniz bir film, okumak istediğiniz kitap, dergi ya da çalışmak isterseniz laptopunuzu yanınıza alabilirsiniz. 

Hastanemize ulaştığınızda sizi hasta kabul bölümü elemanı karşılayacaktır. Başvuru formunuz doldurulduktan sonra doktorumuz ve ekipten bir kişi, işlem hazırlığınızla ilgilenecektir.

 

Saç Nakli Prosedüre Bakış

Saçlarınızın sıklığı ve yapısı estetik cerrahımız tarafından analiz edildikten sonra gerekli greft nakli sahası ile donör saha kontrol edilir ve operasyon planlaması sizinle birlikte yapılır. Operasyon öncesi, operasyon süreci ve operasyon sonrası dönem için bilgilendirmeleriniz yapılır.

Daha sonra saç nakli operasyon salonuna geçilir. Burası saç nakli sırasında rahat etmeniz için özel olarak hazırlanmış hijyenik alanlardır.

 

Saç Nakli 1.BÖLÜM: 

Donör Alanın Belirlenmesi ve Lokal Anestezi

Saç köklerinin alınacağı alanın sınırları belirlenir ve operasyon boyunca size ağrı ve acı hissettirmeyecek olan uzun etkili lokal anestezikler aşamalı olarak bölgeye uygulanır.

 

Greftlerin Alınması ve Hazırlığı

Mikromotor kullanılarak yapılan foliküler ünitelerin (greftlerin) çıkartılması işlemi başlar ve kısa sürede sonlanır. Saç ekim uzmanları tarafından toplanan greftler, sayılır ve içerdikleri saç kökü sayısına gore gruplandırılır. Ekim işlemine kadar beslenmelerini sağlayan özel sıvılarda, özel ısı derecelerinde bekletilir. Bu bölümün bitiminde donör sahaya geçici bir pansuman yapılır.

Saç nakli operasyonunun ikinci bölümüne geçerken rahatlayabilirsiniz ayağa kalkabilir, klinik içinde küçük yürüyüşler yapabilir, ihtiyaçlarınız giderebilirsiniz.

 

Saç Nakli 2.BÖLÜM: 

Nakil Alanının Hazırlığı: 

Planlanmış ve laser seanslari ile maksimum active olmus nakil alanına lokal anestezisi uygulanır. Greft sayısı ve uygulanan laser dozlarına göre ileri prick teknikleri ve özel aletlerle, nakil alanına kanal açma islemi uygulanır. Bu bölümde oturur pozisyonda, film izleyebilir, kitap okuyabilir, bilgisayarınızı açabilirsiniz.

 

Saç Nakli 3.BÖLÜM: 

Greftlerin Kanallara Yerleştirilmesi

Son bölümde ekibimiz greftleri yönleri ve sıklığı kanalların açılması sırasında, estetik cerrahi uzman tarafından belirlenmiş olan alana yerleştirir. Operasyon sonunda bir gecelik bandajınız yapılarak şapkanız takılır ve operasyon gecenizi rahat geçirmeniz için gerekli tavsiyeler ile dikkat edecekleriniz dosyanızda size verilir. 5 gün kullanacağınız reçeteniz düzenlenir. Operasyon sonrası işinize ya da evinize rahatlıkla dönebilirsiniz.

 

Saç Büyüme Süreci 

Ertesi Gün

Operasyon ertesi veya 2. Gün ilk yıkamanızın yapılması için hastanemize gelmeniz ve uzmanımız tarafından saçınızın yıkanması gereklidir. Bu yıkama işlemi esnasında özel losyon ve şampuanlar kullanılır ve 15 gün boyunca saçlarınızı gösterilen şekilde yıkamanız önerilir. Hastanemizde önceliğimiz, hastalarımızın beklentilerini tam olarak karşılamak ve bunu yaparken de rahatını en üst seviyede tutarak, en kaliteli hizmeti sunmaktır.