Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

0212 233 60 60 phone

Alexsandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer

Alexsandrite Lazer EpilasyonAlexsandrite Lazer genellikle epilasyon için kullanılmaktadır. Alexsandrite Lazer ile epilasyon uygulaması yapıldığında kıllar yandığı için uygulama yapılan alanın kıllardan anında temizlenmektedir. Bu sebeple de oldukça fazla tercih edilmektedir. Günümüzde birçok lazer merkezinde Alexandrite Lazer uygulaması yapılmaktadır. Uygulama şekli kolay olduğu için işlem süresi kısadır ve günlük uygulama sayısı da fazladır.

 

Alexsandrite Lazer Epilasyon’da ağrı yok denecek kadar azdır. Alexsandrite Lazerin bu kadar çok tercih edilmesinde ağrının az olması da önemli rol oynamaktadır.

Alexsandrite Lazer melanin ismindeki boya maddesi üzerinde etki ettiği için koyu renkli tüylerde en iyi sonuç alınmaktadır.

 

Alexandrite lazer epilasyon kimlere uygulanır?

Kıla ve cilde rengini veren pigmente melanin denir. Bu madde yoğunluk oranına göre kılın ve derinin rengini belirlemektedir. Kılın rengi koyu ise melanin oranı fazla demektir. Renk açık ya da beyaz ise çok azdır yada yoktur. Bu sebeple Alexsandrite Lazer açık renk kıllara etki etmezler.

Alexandrite lazer epilasyon, kılın yapısındaki melanin tarafından emilirler. Her uygulamada milisaniyelik bir süre içinde melanin enerjiyi tutup kıl köküne iletir. Kıl kökünde bu enerji ısıya dönüşerek kıldaki kök hücreleri fonksiyonlarını yitirir. Böylece kalıcı epilasyon sağlanır.

Cilt rengi koyu ise yani melanin boyası fazla ise lazer enerjisi cilt tarafından da tutulur. Bu durum ciltte yanıklara ve lekelere neden olabilir. İşte bu nedenle alexandrite lazerler koyu ciltlere uygulanamaz. Sadece açık ciltlerde uygulanabilir. Alexandrite lazer için en uygun adaylar, açık cilt rengine sahip olup, koyu renk kılları olan kişilerdir. Diğer yöntemler için lazer epilasyon sayfasını inceleyebilirsiniz.