Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

444 85 60 phone

0212 233 60 60 phone

Alın ve Kaş Estetiği

Alın Estetiği ve Kaş Estetiği

Göz çevresinde yaşlanmaya genellikle alın ve kaş bölgesinde gevşeme, sarkma ve kırışıklıklar eşlik eder. Özellikle kaş düşüklüğü üst göz kapalarında yığılmaya sebep olur, ancak hastalar çoğunlukla bunun farkında değildir. Kaşların hafifçe yükseltilmesi ile üst göz kapağındaki yığılma azalıyorsa sorunun kısmen kaşların düşüklüğü ile ilgili olduğu düşünülür.

Kadınlarda, kaşın kuyruk bölümünün göz çevresi kemiğinin üst sınırından yaklaşık 1 cm yukarıda olması beklenirken, erkeklerde kaş genellikle kemikle aynı hizadadır.

Kaş ve Alın EstetiğiAlın Estetiği ve Kaş Estetiği İşlemi Nasıl Yapılır?

Botox enjeksiyonu en basit ancak geçici kaş kaldırma estetiği yoludur. Bir diğer yöntemse bu yöntemle konbine şekilde kullanılabilecek olan Ulthera ve 3Deep RF uygulamasıdır. Bu yöntemler herhangi bir şekilde cerrahi girişim gerekmediği için avantajlıdır. Ancak birkaç yıl arayla tekrarlanmaları gerekir ve çok ileri düzeyde olan sarkmalarda etkinlikleri yetersiz kalabilmektedir.

Kaşın sadece kuyruk bölümünün yükseltilmesi gerekiyorsa en çok tercih ettiğim yöntem, saçlı deri içinde yaklaşık 2 cm’lik bir kesiden kaşın kuyruk bölümünün serbestleştirilmesi ile daha yüksek bir noktaya asılmasıdır. Şakak bölgesindeki kasın zarı tespit için kullanılır. Yöntem basit, pratik ve cerrahi özelllikleri nedeniyle etkili ve genellikle kalıcıdır.

Eğer kaş ile birlikte tüm alında sarkma varsa endoskopik alın germe tekniği tercih etmekteyim. Bu yöntemde bir mikro kamera yardımıyla ve mikro aletler ile saçlı deride açılan küçük deliklerden girilerek tüm alın cildi serbestlenir ve yukarıda kemik zarına tespit edilir.

Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma ve Alın Ameliyatlarında Nasıl Bir Anestezi Uygulanır?

Lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilir. Eğer başka cerrahi işlemlerle birlikte gerçekleştirilecekse genel anestezi yöntemi tercih edilebilir.

Alın Estetiği ve Kaş Kaldırma Estetiği Ameliyatından Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öncelikle görme ile sorunlarınız varsa ve başka göz bozukluklarınız varsa bunları doktorunuza bildirmeniz ve tedavinizi olmanız gerekir. İşlemden 7-10 gün önce başta aspirin olmak üzere kan sulandırıcı ilaçlar kesilmelidir.