Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

0212 233 60 60 phone

Ameliyatsız Bölgesel incelme

Bölgesel incelme

Ameliyatsız Bölgesel İncelmePek çok kişi ne kadar kilo verirse versin istediği görünüme kavuşamamaktadır, özellikle bel ve basen bölgesinde ki yağlardan kurtulmak oldukça zordur. Bu durumlarda çözüm ameliyatsız bölgesel incelme yöntemi ile  bölgelsel inceleme çözüm olmaktadır

Cerrahi olmayan etkili vücut inceltme ve şekillendirme yöntemleri nelerdir? 

Diyet ve egzersiz, mezolipoliz, radyofrekans, cryoterapi, noninvaziv ultrasonografik yöntemler etkili yöntemlerdir. Bu yöntemlerden hangisi ve ya hangilerinin kullanılınacağına kişi odaklı olarak karar vermek gerekir. Başarılı sonuçlar ancak bu yöntemlerden uygun olanlardan bir kaçı birlikte uygulundığında eldedilmektedir. 

Özellikle vücut kitle endeksi % 30’un üzerinde kişiler için diğer yöntemlerden hangisi kullanılırsa kullanılsın öncelikle diyet ve egzersiz başvurulması gereken yöntemdir. Çünkü bu değerin üzerinde bir vücut kitle endeksi bulunan kişiler obezite hastası olarak kabul edilmektedir ve diğer yöntemlerin daha başarılı olması için kilo alımının kontrolü gerekir. Ancak bazı kişiler zayıf olmalarına rağmen bel, basen bölgesi gibi bölgelerde yağ birikimleri mevcuttur. Bu kişilerde diyet yarar yerine zarar bile verebilir bu yüzden diğer bölgesel inceltme, ameliyatsız bölgesel incelme yöntemlerden biri ve ya birkaçı bu tür hastalarda kişi odaklı olarak seçilmelidir.

 

Noninvaziv ultrasonografik vücut şekilledirme nedir? 

Ses dalgalarının cilt altı yağ dokusunda hücreleri yıkması prensibine dayanan bir yöntemdir Yıkılan yağ hücreleri karaciğer ve böbrekler tarafından metabolize edilerek vücuttan atılır. Bu yöntemin eski temsilcileri kavitasyon cihazlarıdır. Son günlerin gelişmiş teknolojisi ise güçlendirilmiş odaklı ultrasonografik vücüt şekillendirme cihazlarıdır. Bu cihazlar kavitasyon cihazlarından daha yüksek enerjiyi cilt altında tek bir noktaya odaklayarak yağ hücrelerini patlatmakta ve kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır.

 

Ultrashape nedir? 

Noninvaziv güvenli bir ultrasonografik vucut şekillendirme ve bölgesel incelme yöntemi olup ameliyat, kesi, iğne ve ya anestezi gerektirmez. Güçlendirilmiş dinamik odaklı ses dalgaları hedeflenen bölgede kan damarları, sinir ve cilde zarar vermeden yağ hücrelerini kalıcı olarak parçalar. Parçalan yağ hücrelerinin içeriği vücut tarafından metabolize edilir.

 

Ultrashape ağrılımıdır? Hangi bölgelere, nasıl ve kaç seans uygulanır? 

Uygulama ağrı oluşturmadığından herhangi bir anestezi gerektirmez. İşlem sırasında hasta müzik dinleyebilir ve kitap okuyabilir.Bel, basen, karın bölgesine uygulanabilir Uygulama bölgesinin büyüklüğüne göre işlem yaklaşık 1-1.5 saat sürer ve öğlen arası tatilinde bile yapılabilir. Genellikle 3 seans uygulanır ve seans araları 15 gündür. Her seans öncesi ölçümler yapılır nihai ölçüm son seanstan 6 hafta sonra gerçekleştirir.

 

Kimler Ultrashape uygulaması için uygun adaylardır? 

Vücut kitle indeksi %30’un altında olan ve bölgesel yağ birikimi olan hastalar uygun adaylardır. Özelikle cerrahi girişim düşünmeyen hastalar için kullanabilecek ana seçeneklerin başında gelir. Bir nevi köprüden önceki son çıkış olarak nitelenebilir. Vücut kitle indeksi %30’un üzerinde olan hastalarda eğer sıkı bir diyet ve egzersiz programı uyguluyorlarsa motivasyonu artırmak amacıyla uygulanabilir. Yine bu hastalarda cerrahiye engel bir durum varsa kullanılabilecek bir yöntemdir ancak bu grup hastaların beklentileri gerçekçi olmalıdır.

 

Ultrashape’in ilk etkileri ne zaman ortaya çıkar? Kesin olarak ne kadar bir incelme sağlar? 

İlk etkileri 2. haftada gözlenir. Tüm seanslar tamamlandıktan sonra 1–2 beden incelme sağlanabilmektedir.

 

Ultrashape’in etkileri kalıcımıdır? 

Yağ hücreleri kalıcı olarak parçalındığından etkileri kalıcıdır. Ancak hastalar uygulama esnasındaki kilolarını korumalıdırlar.

 

Ultrashape uygulaması sırasında sıkı bir diyet uygulamak zorunlumudur? 

Hastalara sıkı bir diyet programı önerilmez ancak yıkılan yağ hücrelerinin atılımını kolaylaştırmak ve hastanın var olan kilosunu korumak amacıyla karbonhidrattan ve yağdan fakir proteinden zengin bir ölçülü beslenme ile bol miktarda su içilmesi önerilir. Yağ metabolizmasını kolaylaştıracak bazı vitaminler verilir.

 

Ultrashape uygulaması sonrasında ne zaman sosyal hayatıma dönebilirim? 

Uygulama biter bitmez normal hayatınıza dönebilirsiniz. Yani öğle tatilinde bile uygulandıktan sonra işinize dönebilirsiniz.

 

Ultrashape başka yöntemlerle birlikte kullanılabilir mi? 

Yeni versiyon cihazlarda dinamik çok odaklı güçlendirilmiş ultrasonografi vakum ve radyofrekansla kombine edilmiştir. Bu sayede dolaşım hızlandırılarak sonucun daha hızlı orta ya çıkması sağlanırken aynı zamanda cillte sıkılaşmada sağlanmaktadır.

 

Ultrashape selulit tedavisinde kullanılabilir mi? 

Radyofrekasla birlikte kullanıldığında selulitlerde önemli oranda azalma sağlayabilir Bu kombinasyona mezorterapinin eklenmesi tedavinin etkinliğini artıracaktır.

 

Ultrasape’in yan etkileri nelerdir? 

Tıp literatüründe gözlenmiş ve bildirişmiş herhangi bir ciddi yan etkisi yoktur.

 

Ultrahape kimlere uygulanmaz? 

Hamilelere, ileri düzeyde karaciğer ve böbrek yetmezliği gibi hastalıkları olanlara uygulanmaz.

 

Radyofrekans (RF) yöntemi nedir? 

Radyo dalgalarının sağladığı enerjiyle özellikle ciltteki bağ dokusunda sıkılaşma ve yenilenme prensibiyle çalışan cihazlarla uygulanan yöntemdir. Bu yönntemin eski temsilcileri monopolar ve bipolar RF cihazlarıdır. En son geliştirilmiş cihazlar ise 3DEEP RF cihazlarıdır.

 

3DEEP RF nedir? 

Eski monopolar bipolar radyofrekans cihazlarından farklı son teknoloji ürünü bu yöntemde radyo dalgaları eski yöntemlerde olduğu gibi tek bir kaynak tarafından değil geliştirilmiş başlıklar sayesinde çok kaynaynak tarafından ve odaklı olarak üretilmektedir. Bu sayede hedeflenen alanda eski monopolar ve bipolar cihazlardan çok daha derine inerek cilt yüzeyeyine ısınma ve hasara sebep olmadan etki sağlayabilmektedir.

 

3DEEP RF ağrılımıdır? Hangi bölgelere nasıl ve kaç seans uygulanır? 

Uygulama ağrı oluşturmadığından herhangi bir anestezi gerektirmez. Saçlı deri ve genital bölge hariç tüm vücut bölgelerine uygulanabilir. Özellikle yüz için kullanılan başlıkları sayesinde yüzde ameliyatsız olarak kırışıklıkları açmakta ve gerilme sağlamaktadır. İşlem sırasında hasta müzik dinleyebilir ve kitap okuyabilir. Uygulama bölgesinin büyüklüğüne göre işlem yaklaşık 45 dakika -1 saat sürer ve öğlen arası tatilinde bile yapılabilir. Genellikle 6 seans uygulanır ve seans araları 7 gündür.

 

Kimler 3DEEP RF uygulaması için uygun adaylardır? 

Vücut kitle indeksi %30’un altında olan ve bölgesel yağ birikimi ve özelikle ciltte gevşeklik ve sarkması bulunanlar bu yöntem için ideal kişilerdir. Daha önceden klasik liposuction uygulanmış hafif orta derecede sarkması bulunan hastalarda da etkin olarak bu sarkmaları toparlayabilmektedir.

 

Radyofrekansın ilk etkileri ne zaman ortaya çıkar? Kesin olarak ne kadar bir incelme sağlar? 

Uygulama sonrası hemen ilk etkileri ciltte gerilme olarak hissedilir. Bir beden kadar incelme sağlar.

 

Etki ne kadar sürer ? 

Eğer Ultrasahepe ile birlikte kullanılırsa inceltme özelliği kalıcıdır. Tek başına uygulandığındaöellikle sarkmalara karşı yaklaşık 1-1.5 yıl etkisi sürer ancak bu süreyi 6 aylık aralarla tek seanslık koruyucu uygulamalarla daha da uzatmak mümkündür.

 

Kimlere uygulanmaz? 

Ameliyatsız bölgesel incelme hamileler, kalp pili ve kalpte ciddi ileti bozukluğu olanlar ve uygulma alanında metal protezleri olanlarda kullanılnaz. Uygulama esnasında vücuttaki piercing, küpe ,yüzük gibi metal eşyalar çıkartılmalıdır.

 

Mezo-lipoliz nedir ? 

Mezo-lipoliz temel olarak yağ eritici olarak nitelendirilebilecek fosfotidilkolin adı verilen bitkisel kaynaklı bir ilacın yağ dokusu içine enjekte edilmesidir. Bu enjeksiyon sonucunda yağ hücrelerinin metabolizması bozularak ölmelerine sebep olur. Ancak son günlerde bu yöntem geliştirilmiş ve bu ilaca başka bazı etkin ilaçların ve enzimler eklenerek yağın vücüttan yıkılarak atılmasını sağlayan ‘biyolipoliz’ yöntemi ortaya çıkarılmıştır.

 

Biyolipoliz nedir ? 

Fosfotidilkolin, pentoksifilin, L-karnitin ve deoksikolat gibi ilaçların bir kaçının kişinin kişisel metobolizması yapılan testler ortaya çıkarıldıktan sonra yağ dokusu içine özel uçlu enjektörlerle verilmesi, gerektiğinde kişin durumuna uygun olarak metobolizmasını düzenlemekve düzeltmek için bazı mineral,vitamin ve faktörlerin ağızdan ilaç olarak verilmesidir. Örneğin glikoz intoleransı olan bir hastada tıbbı tedavi olarak uygun dozda metforminle birlikte krom verilmesi gibi.

 

Kimler Biyolipoliz uygulaması için uygun adaylardır? 

Vücut kitle indeksi %30’un altında olan ve bölgesel yağ birikimi olan en uygun adaylardır. Vücut kitle indeksi %30’un üzerinde olan hastalarda eğer sıkı bir diyet ve egzersiz programı uyguluyorlarsa motivasyonu artırmak amacıyla uygulanabilir.