Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

444 85 60 phone

0212 233 60 60 phone

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği, günümüzde botoks, dolgu ve bazı lazerler kombine edilerek kullanılmaktadır.

Günümüzde en fazla tercih edilen estetik operasyonlardan biridir burun estetiği. İnsanlar geçmişten günümüze gerek sağlık açısından gerekse estetik açıdan burun estetiği ameliyatını tercih ediyorlar. Bugün diğer tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi burun estetiği alanında da ameliyatsız uygulamalar geliştirilmektedir.  

 

Ameliyatsız Burun Estetiği ile amaç nedir?

 

Ameliyatsız burun estetiği ile amaç bıçak altına yatmadan, botox ve dolgu malzemeleri kullanılarak buruna kontur uygulaması yapmak ve buruna şekil vermektir. Ameliyatsız burun estetiği sayesinde hissedilen acının oldukça azaltılması, daha hızlı iyileşmenin ve daha erken sonuçların alınması sağlanmıştır.

Ameliyatsız burun estetiği

Ameliyatsız burun estetiği ile uygun hastalarda burun ucunu aşağı çeken kasların botox (botoks) ile dondurulması ve burun sırtındaki düzensizliklerin dolgular ile doldurulması geçici de olsa burunda başarılı sonuçlar sağlayabilir.

 

Lazerler ise burun derisinin kalitesinin arttırılması cilt kalınlığının azaltılması ve burun cildindeki damarsal bozukluklar ile renk değişikliklerin düzeltilmesinde uygun hasta seçimi ve doğru planlama ile başarılı sonuçlar sağlayabilmektedir.

 

Bir diğer uygulama ise, ameliyatsız olarak tanıtılmakla birlikte, lokal anestezi altında uygulanan, kıkırdakların cerrahi olarak diseke edildiği ve burun ucunun sırta doğru iple askılandığı basit bir uygulamadır. Bu yöntem burun ucunu kaldırmak için seçilmiş hastalarda uygun olabilir. Ancak, burun ucunun diğer deformiteleri, varsa burundaki eğriliğin ve kemik fazlalıklarının ortadan kaldırılmasını sağlamaz.