Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

0212 233 60 60 phone

Ameliyatsız Kol İnceltme

Ameliyatsız kol inceltme teknolojileri özellikle birlikte kullanıldığında çok başarılı sonuçlar sağlamaktadır.

Ameliyatsız Kol İnceltmePek çok hanımın önemli estetik problemlerinden biri kol bölgesindeki kalınlık ve sarkmalardır. Alınan kilolarla birlikte yıllar içinde cildin elastikiyetini kaybetmesi nedeniyle pek çok hanımda sarkmalar meydana gelmektedir. Bu problemin çözümü için son yıllarda geliştirilen teknolojiler pek çok hanımın ameliyat olmadan bu sorunla baş edebilmesini sağlamaktadır. Bu teknolojiler özellikle birlikte kullanıldığında çok başarılı sonuçlar sağlamaktadır. Bu amaçla odaklı ultrason cihazları (ULTHRASHAPE), odaklı çok kutuplu radyofrekans cihazları (3DEEP RF) ve Lazer Lipoliz Cihazları (Slimlipo) kullanılmaktadır.

 

Kol Estetiği

 

Hafif orta derecede yağ fazlalılığı olan hastalarda Ulthrashape ve 3DEEP RF cihazlarının kombine olarak 5-6 seans uygulanması çok etkili sonuçlar sağlamaktadır. Ulthrashape odaklı ses dalgaları ile yağ hücrelerini geri dönüşsüz olararak parçalayıp kolda incelme sağlarken, 3DEEP RF odaklı çok kutuplu radyo dalgalarının cilt altında oluşturduğu kontrollü enerji artışıyla kollejen liflerinde sıkılaşma ve yeni kollejen liflerinin sentezini artırarak kolda incelme ve sıkılaşma sağlamaktadır. Sonuç olarak daha ince ve daha sıkı bir kol elde edilebilmektedir. İşlem ağrısızdır. Her iki kol için toplam seans süresi yaklaşık 1 saattir. Seans araları 1 haftadır. Kişi uygulama sonrası hemen sosyal hayatına döner.

 

Etkiler ilk seanstan 15. Gün sonra belirginleşmeye başlar. Maksimum etkinlik son seanstan 6.hafta sonra ortaya çıkar. Çok miktarda yağ fazlalığı ancak hafif orta düzeyde sarkma olan hastalarda kullanılabilecek yöntem ise minimal invaziv yöntem olarak adlandırılan Lazer Lipoliz (Slim lipo) yöntemidir. Bu işlem lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Kolda açılan bir adet delikten girillserek yağa özgün dalga boyunda lazerler tarafından yağ eritilir ve cilt sıkılaştırılır. Eriyen yağların bir kısmı dışarı alınırken bir kısmı vücut tarafından metabolize edilir. Çok miktarda yağ ve çok miktarda sarkma sarkma olan kişilerde ise çözüm ancak kol germe ameliyatları ile sağlanabilmektedir.