Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

0212 233 60 60 phone

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız Yüz Gençleştirmek için her yaş grubunda ve her hastada kişiye özel bir tedavi planımız var.

Ameliyatsız Yüz GençleştirmeYüzde yaşlanma oldukça dinamik bir süreçtir ve bu sebeple yüz gençleştirme uygulamaları oldukça önem arz etmektedir. Yaşam boyunca her yaş döneminde kendine özgü farklı bölgelerde yaşlılık belirtileri ortaya çıkmaktadır. Yaşlanma belirtileri ilk önce göz çevresinde belirmeye başlar. Kaz ayakları, göz kapaklarında torbalanmalar, kaş düşmesi ve alın çizgilerinde belirginleşme gibi…

Aynı zamanda görece daha yavaş belirse de burun ve yanak bölgesinde de çizgiler belirginleşmeye başlar. Ardından yanaklarda sarkma ve elmacık kemiklerin belirginliğinin kaybolması, gıdıda sarkma, boyun ve yüzde derin kırışıklıklar ortaya çıkar.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirmek

Yaşlanma belirtilerinin giderilmesinde her hastaya kişiye özel bir tedavi planı çıkarılır ve hastanın bulunduğu yaş grubu, ciltteki bozukluklar gibi konular göz önünde bulundurulur. Bu bozuklukların giderilmesinde uzun zamandır Botoks kullanılmakta ancak artık bu iş için geliştirilmiş etkinliği tıbbi olarak kanıtlanmış cihazlar da bize bu konuda çok büyük avantaj sağlıyor. Bu şekilde hastanın ihtiyacına göre bir yada birkaç yöntem kombinlenerek kullanılabiliyor.

Örneğin 30-40'lı yaşlarında bir hanımda ciltte sarkmalar ve cilt kalitesinde bozulma az olacağından cilde kandan elde edilen PRP adı verilen kök hücre enjeksiyonuyla beraber tek bir seans lazer ve göz çevresine botoks uygulanması genç ve taze bir görünüm için yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra gerektiğinde "custom made filler" da kırışıklıkları açmak için yüz gençleştirme tedavisine eklenir.

 

Ameliyatsız Yüz Germe

Eğer hastanın yüzünde ya da gıdısında orta yada daha hafif düzeyde sarkma meydana gelmişse bu durumda son teknoloji ürünü "Ultherapy" ve "3DEEP RF" adı verilen cerrahi olmayan ve uygulanan kişinin uygulama sonrası hemen günlük hayatına dönebildiği germe işlemi uygulanır.

İleri yaş grubunda cildinde derin kırışıklıklar ve sarkmalar oluşmuş, cildi kurumuş, incelmiş ve yer yer lekeler oluşmuş hastalarımıza "Lazer-Biyositimülasyon" ile tedavi uygulamaktayız. Bu işlemde önce cilt altına cildi besleyecek, nemlendirecek, kalınlaşmasını ve yenilenmesini sağlayacak içinde vitaminler, eser elementler, hyaluronik asit gibi yapıtaşları, kök hücre ve büyüme faktörleri bulunan bir formül uygulanıyor. Hastalarımız bunu "gençlik aşısı" olarak da adlandırıyor. Ardından "custom made filler" kırışıklıkları açmak için tedaviye ekleniyor. En son olarak cilde çoklu lazer platformlarıyla çeşitli dalga boylarında lazerler uygulanıyor. Elde edilen sonuçlar görülmeye değer. Hatta bazı hastalarımız bu işlemi “ameliyatsız yüz germe gibi” tanımlıyorlar.