Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

444 85 60 phone

0212 233 60 60 phone

Ayak Bileği İnceltme

Ayak Bileği İnceltmede Lazer lipoliz ile bu bölgedeki yağlar alınıp ayak bileklerinin incelmesi sağlanıyor.

Ayak Bileği Estetiği

Kadınlar için zarif ve ince ayak bileklerine sahip olmak vücut estetiğinin bütünlüğü açısından çok önemlidir. Genetik olarak kalın kemikli kişilerin ayak bileklerini inceltmek çok zordur ancak ayak bileklerinde ve çevresinde bulunan yağların alınması ile inceltmenin sağlanması mümkün olabilmektedir.

Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte ayak bileği inceltme ameliyatlı ve ameliyatsız olarak uygulanabilmektedir. Her ne kadar ameliyatsız yöntem daha çok ilgi görse de buna doktorunuz ile birebir görüştükten sonra karar verilecektir. Her iki yöntemde de başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Ancak sorun kemik ise, bunu inceltmek kesinlikle mümkün değildir.

Ayak bileği inceltme

Ayak bileği kemiğine yapılacak müdahaleler risk taşımaktadır. Bu sebeple ayak bileği inceltilerek daha zarif hale getirilmesi işleminde öncelikle lazer lipoliz tercih edilmelidir. Ayak bileği inceltme uygulamalarında pratik bir çözüm olmakla beraber yatış gerektirmeden ortalama 2 saat süreli lokal veya sedasyon anestezi ile yapılabilmektedir. Bu sebeple en fazla tercih edilen yöntemdir.

İşlem öncesi uygulamayı yapacak doktorunuz ayak bileği kısmına çizim yaparak planladıktan sonra işlem süreci başlar. Ayak bileği inceltme uygulaması sonrası varis çorabı etkili baskılı çorap kullanılmalıdır.

İşlem sonrası hastanın yürüyüş yapması faydalıdır; ancak ayakta hareketsiz durmasını önermiyoruz. Çünkü fazla ayakta durmak, ayak bileğinde şişlere neden olabilmektedir. İşlemden sonra 3 hafta ayak bileğinin üzerinde varis çorabı gibi baskılı giysiler kullanılması gerekmektedir.