Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

0212 233 60 60 phone

Erbium Glass Lazer

Erbium Glass Lazer uygulamasının en büyük avantajlarından biri iyileşme sürecinin çok hızlı olmasıdır.

Erbium Glass LazerEr-YAG (erbium-doped yttrium aluminium garnet) lazerler 2940 Nm dalga boyunda ışık üretirler. Erbium Yag lazerler tarafından üretilen 2940 Nm dalga boyundaki ışık orta infrared (kızıl ötesi) şeklinde sınıflandırılır ve gözle görülmez. Bu dalga boyundaki lazer ışını dokular içinde ve arasında yer alan su molekülleri tarafından çok güçlü bir şekilde emilir. Bu sebeple cilde uygulandığında belirli bir tabakayı çok hızlı bir şekilde aniden buharlaştırır (vaporisation).

Işığın su tarafından bu kadar iyi emilmesi sınucunda uygulama yapılan cilt yüzeyi ve dokusu kontrollü bir derinlikte çok ani bir şekilde soyulur. Erbium Yag lazer'in hızlı etkisi, çok keskin, sınırları çizilmiş hedef bölgenin çevre dokuları hiç etkilemeden çalışılmasına imkan verir. Deriyi yakmaması sebebiyle Er Yağ lazerler soğuk lazer olarak da adlandırılır. Erbium Yag lazer'ler işlem sırasındaki ağrıyı ve yan etki riskini ciddi şekilde azaltırken, tedavinin hassaslığı ve kontrol edilebilirliğini arttırır. Erbium Yag lazer uygulanmış cilt bölgesinde kollajen uyarılarak dokunun kendini iyileştirme mekanizması ve yeniden modellenmesi hızlanır. Cilt tonu düzelir, cilt gerilir ve elastikiyeti artar. Bunun sonucunda kırışıklıklarda önemli oranda azlama, cildin sarkmış bölümlerinde toparlanma ve izlerde iyileşme görülür.

Erbium Yag lazer lerin en önemli avantajlarından biri benzer ablatif sistemlere göre iyileşme sürecinin çok hızlı olmasıdır. Er Yag lazer ile açıktan koyuya tüm cilt tiplerine işlem yapılabilir. CO2 lazerlere göre koyu cilt tiplerinde pigmentasyon oluşma riski çok daha düşüktür.

 

Lazerle Yüz Kırışıklıklığının Tedavisi

 

Neden Lazerle Cilt Kırışıklığı Tedavisi Tercih Edilen Bir Yöntemdir?

  • Tek bir basit tedavi ile birkaç gün içerisinde işe dönülebilmesi,

  • Deride kalite ve derginlik artışı sağlaması,

  • Minimal komplikasyon riski taşıması,

  • Herhangi bir, yüzde ifade değişikliğine neden olmadan daha pürüzsüz bir cilt sağlaması,

Nedenleriyle tercih edilen Bir yöntemdir.

 

Hangi Bölgelerdeki Kırışıklıklar Lazer Tedavisi İçin Uygundur ?

Lazerle kırışıklık tedavisi ağız ve göz çevresi ile tüm yüzdeki derin çizgi ve kırışıklıkların tedavisinde ideal bir yöntemdir.

 

Nasıl Etki Gösterir?

Kliniğimizde Mikro Fraksiyonel lazer teknolojisini icat eden ve patentini elinde bulunduran Palomar firmasının FDA onaylı Ablatif Fraksiyonel Lazerleri bulunmaktadır.(Fraksionel 2940 ve Co2 Lazer)

Lazerle kırışıklık tedavisinde cildin derinliklerine lazer ışınıyla enerji aktarımı yapılarak daha pürüzsüz cilt oluşumu sağlanır.

 

İşlem Ne Kadar Sürer?

Uygulanan alanın genişliğine bağlı olarak değişmekle beraber yaklaşık 30 dakika sürer. Tek bir seansta bile değişiklikler çoğu hasta için yeterlidir.

 

Ağrılı mıdır?

Lazer biostimulasyon gibi kombine tedaviler yapılmayacaksa yüze sürülecek ağrı kesici bir kremle ağrı eşiği normal olan hastalarda gerçekleştirilebilir.

 

Kaç Seans Gereklidir?

Hastaların çoğu tek bir seansta bile sonuçları fark eder.

 

Ne Kadar sürede Normal Hayata Dönülebilir?

Uygulama sonrası birkaç gün içerisinde günlük normal hayatınıza dönebilirsiniz.

 

İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilir?

 

Güneşten korunulması (SPF 15 ve üzeri güneş kremleri) ve bol nemlendirme özelliği olan kremlerin kullanılması gerekmektedir.