Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

444 85 60 phone

0212 233 60 60 phone

Karın Germe

Karın Germe diğer adı ile Abdominoplasti, alt ve orta karın bölgesinde biriken fazla yağ ve sarkık bölgeleri hedef alarak karın kaslarının sağlamlaştırılması işlemidir.

Karın Germe (Abdominoplasti) ameliyatı nedir?

 

karın germeKarın germe ameliyatı bir zayıflama  yöntemi değildir. Kilo verildikten sonra ya da istenilen kiloya ulaşıldığında meydana gelen sarkmaların toparlanması, ya da kalıcı olarak yerleşen yağ dokusunun alınmasına yönelik gerçekleştirilen bir ameliyattır. Tam karın germe ameliyatı (Abdominoplasti) ve Kısmi karın germe ameliyatı (mini-abdominoplasti) yapılabilmektedir.

Abdominoplasti basit ve güzel sonuçlar veren bir operasyondur. Vücut kontürünün düzgünleştirilmesi (liposuction, meme büyütme, meme küçültme) ve diğer bazı ameliyatlar (rahim, yumurtalık ameliyatları vb.) ile birlikte gerçekleştirilebilmektedir.

 

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti) kimlere uygulanabilir?

Karın germe işlemi için karın kaslarında gevşeme ya da karın derisinde sarkma olmalıdır. Bu tür problemleri olan kadın erkek herkese karın germe operasyonları uygulanabilmektedir. Karın germe özellikle doğum sebebiyle karın bölgesinde çatlaklar ve sarkmalar meydana gelmiş, karın kasları zayıflamış bayanlarda uygulanmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi neler yapılmalıdır?

Karın germe işlemi cerrahi bir müdahale olduğundan dolayı öncelikle mutlaka doktorunuzla ayrıntılı olarak görüşmelisiniz. Ameliyat sonrası beklentilerinizi belirtmeli ve nasıl bir sonuç alacağınızı net bir şekilde öğrenmelisiniz. Bununla birlikte sigara içen hastalar bu ameliyattan en az 1-2 hafta önce sigaraya ara vermeleri önerilir. Ayrıca E vitamini ve aspirin gibi ilaçları da operasypn öncesi kullanmamanız gerekiyor.

Karın germe ameliyatı nerede yapılır ?

Tam veya kısmi abdominoplasti veya karın germe ameliyatları cerrahi bir müdahale olduğu için hastane şartlarında yapılmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Planlaması

 

Karın germe ameliyatıDoktorunuz ilk muayene sonrasında genel sağlık durumunuz, karın bölgesindeki sarkıklık derecesi, deri kalitesi ve karın bölgenizdeki yağ miktarının dağılımı ile ilgili sonuçlara ulaşacak ve bu konuda sizi bilgilendirecektir.

İlk muayeneniz sırasında varsa geçirdiğiniz hastalıkları, halen devam etmekte olan mevcut rahatsızlıklarınız (şeker hastalığı gibi),kullandığınız ilaçları, sigara ve alkol kullanımınız hakkında doktorunuza ayrıntılı bir şekilde bilgi vermelisiniz.

Muayene sırasında doktorunuzla bu ameliyatı neden istediğinizi, nasıl bir sonuç beklediğinizi paylaşmalısınız. Muayene sonucu, tek başına veya liposuction ile birlikte, tam veya kısmi abdominoplasti için uygun bir hasta olabilirsiniz veya sadece liposuction sizin için yeterlidir. Ayrıca muayene sırasında anestezi tipi, kaç gün hastanede kalacağınız ve ameliyat sonrası karşılaşabileceğiniz olası sorunlar konuşulmalıdır.

 

Karın germe nasıl bir ameliyattır?

Tam karın germe operasyonları 1-2 saat arasında sürerken, kısmi karın germe ameliyaı 1 saat sürmektedir. Genellikle kalçadan diğer kalçaya uzanan ancak iç çamaşırı ile gizlenebilecek incelikte bir kesi ile gerçekleştirilir. Göbek çevresine müdahale edilecekse ayrı bir kesi yapılması gerekir. Operasyon sırasında karın derisi, kasıklardan itibaren kaburga kemikleri hizasına kadar altındaki kaslardan serbestleştirilir. Karın kaslarında bir zayıflık veya fıtık varsa onarılır, fazla deri kesilerek vücuttan uzaklaştırılır. Mini-abdominoplastide yapılan bu işlemler daha sınırlıdır. Operasyon bittikten sonra kesi cilt dikişi ya da gizli (intradermik) dikiş ile kapatılır ve pansuman yapılır.

Ameliyat sonrası ilk birkaç gün şişlik ve ağrı hissedilebilir ancak ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilen bir ağrıdır. Ameliyat sonunda konulan drenler 1-3 gün arasında, dikişler ise 1-3 hafta sonra alınır. Kendiniz sorunsuz hissetmeniz birkaç ay sürebilir. Ameliyat sonrası işinize 2 hafta sonra dönebilirsiniz.