Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

0212 233 60 60 phone

Lazer Destekli Karın Estetiği

ENDOSKOPİK ve LAZER DESTEKLİ KARIN OPERASYONLARI
(KARIN İNCELTME-KARIN GERME)

Karın bölgesindeki bozulmanın nedeni çoğunlukla yağlanmadır. Eğer yağlanma ile birlikte önemli cilt fazlalığı da oluşmuş ise bu fazla, gevşek ve sarkmış derinin çıkartılması, daha gergin bir bütün oluşturulması için gerekli olabiliyor. Modern yöntemlerle yağ ve deri aynı anda ayrı ayrı uygulamalarla önce lazer lipolizle yağın alınması ve sonra sadece ince bir deri çıkarılması ile oldukça kısa, zahmetsiz ve istenirse genel anestezisiz ve sedasyon ile yapılabilirler. Arzu edilirse 1 saat sonra eve gidilebilir.

Genelde hamilelik sonrası karın bölgesindeki kaslarda yırtılmalar görülür, bazı durumlarda kişi hiç doğum yapmamış olmasına rağmen çeşitli nedenlerle bu bölgede kas yırtılmaları görülmesi muhtemeldir. Kaslardaki bu açıklık kişi zayıf dahi olsa karın bölgesinde pot bir gürüntüye neden olur. Bu gibi kişilerde yapılacak karın germe işleminde, kas onarımı gereklidir. Lazer destekli Vücut Şekillendirme Lazer lipoliz yöntemi ile yağ fazlalığı eritilip alınsa dahi, bu kişilerde kas onarımı olmadan, düz bir karın elde edilmesi mümkün değildir. Karın germe klasik yöntemle yapıldığında uzun saatler süren ağrılı ve hasta için külfetli bir ameliyattır. Bu nedenden Superplast, Lazer destekli Endoskopik Karın Germe yöntemini önermektedir.Bu yöntem ile yapılan karın germe hasta için çok daha konforlu ve güvenlidir.

Karın Germe
Karın bölgesindeki bozulmanın tek sebebi bu bölgenin yağlanması ise çözümü için sadece lazer lipoliz yeterli olabiliyor ve işlem 45 dk. ile 60 dk. arasında gerçekleştirilebiliyor. Eğer karın kaslarında doğum kaynaklı açılma, yırtılma ve gevşeme mevcutsa sadece yağ alınarak bel ve sırt bölgesinde başarı sağlarken karın ön bölgesinde yetersiz başarı sağlanmış olur.

Karın kasımın açık, yırtık yada gevşek olduğunu nasıl anlarım?
Parmağımızı karnımıza bastırınca sadece 1-2 cm içeri giriyor sonra sert bir şeye (karın kası ön duvarı) çarpıyorsa burada sadece 1-2 cm yağ var ve esas sorun kabarıklık, gevşek karın kasının iç organları arkada tutamamasından kaynaklanıyor demektir. Böyle durumlarda genellikle hastaların akşam hafifçe yediklerinde bile karınlarının dünyaları yemiş gibi şiştiğini gaz problemlerinin olduğunu ve sabah nispeten daha düz karınla kalktıklarını söylüyorlar.

Karın Kası Problemlerinin Tedavisi
Karın bölgesindeki kas ayrılması veya yağlanma problemi alışılmış klasik yöntemlerle (klasik abdominoplasti) yüz yıllardır uygulanarak düzeltilmeye çalışılıyor. Bu işlem estetik cerrahi de yapılan hasta için en zahmetli ve ölümcül riskli operasyonlardan biri olarak kabul edilir.

Modern yöntemlerle karın bölgesi estetiği, kasların açık olduğu, gevşek derinin ve yağ fazlası olduğunda bile bu problemlerin modern yöntemlerle aynı oturumda ayrı ayrı ele alınmasıyla çok daha konforlu bir şekilde halledilmesini sağlar. Artık kısa operasyon süresi ile çok daha zahmetsiz ve karın germe işlemi modern ve gelişmiş yöntemler desteğiyle yapılabiliyor.

SIKÇA SORULAN SORULAR

1-Klasik karın germe ameliyatı ile Lazer destekli Endoskopik Karın Germe ameliyatının farkı nedir?
Klasik karın germede Sezaryanın yapıldığı bölgeden içeri girilir karın açılır elle karın kası onarımı yapılır ve sonrasında liposakşin yapılarak karındaki fazla yağlar giderilir. Bu uzun ve ağır bir ameliyattır. Lazer destekli Endoskopik Karın Germe ameliyatında, endoskop ile sadece kaslar onarılır, karın açılmadan lazer lipoliz yöntemi ile fazla yağlar eritilir. Ayrıca Lazer lipolizin avantajı, kullanılan bu dalga boyunda ki ışığın; kan damarlarına zarar vermemesi,pıhtı oluşmaması,kanama olmamasıdır. Bu yöntemle çok düzenli bir şekilde yağın eritilmesi sağlanır. Yine de deride bir sarkma var ise, sadece yüzeysel ince bir deri kesilerek alınır, lakin bu sarkmanın ciddi bir bölümü Lazer lipoliz cihazı ile toplanmaktadır. Bu yöntem hastaya büyük konfor sunar ve güvenlidir.

2- Lazer destekli Endoskopik Karın Germe ameliyatı güvenlimi?
Bu uygulamaların hepsi FDA onaylıdır, Amerikan sağlık servisinin (FDA) yapılmasına izin verdiği uygulamalar olmaktadır ve hiçbiri tarafımızdan geliştirilen prosedurler değildir. FDA koyduğu regulasyonlar sayesinde insan sağlıgını destekleyen ve koruyan bir kurumdur.

Superplast'ta kullanılan lazer cihazları herbiri kullanılacağı vücud bölümüne gore farklılık arz eder. Her bölge için farklı cihaz kullanılırken aynı zamanda her hasta için farklı başlık kullanılmaktadır. Bunun sterilizasyon için önemi büyüktür.Herbir hasta için özel olarak kullanılan her başlık ,barkot sistemi sayesinde, cihazin üzerindeki yazılım ve dolayısı ile cihazın amerikadaki merkezi tarafından kontol edilir. Bu başlık aktive hale getilirdikten sonra kullanılsın veya kullanılmasın belli bir sure sonra of hale dönüşür. Kullanılan bu sistem oldukça maliyetlidir. Aynı zamanda hastaya verilen değer , sterilizosyona verilen önemin de ne kadar fazla olduğunun göstergesidir.Yine hastaya duyulan saygıdan ötürü bu cihazların her biri, her 2 yılda bir upgrade edilir.

3- Operasyondan kaç gün sonra iyileşir ve işe dönebilirim?
Lazer lipoliz yöntemi ve endoskop uygulaması sayesinde kişi 2 gün içerisinde sosyal hayatına geri dönmektedir.

4- Ameliyat sonrası kontrollerim olacak mı?
Lazer teknolojisi ile yapılan bu operasyonlar da işlem sonrası 2. Gün son kontrol doktor tarafından yapılır,daha sonrasında doktor kontrolüne ihtiyaç duyulmaz.