Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

444 85 60 phone

0212 233 60 60 phone

Lazer Biositümulasyon

Lazer Biositümulasyon, çevre kirliğinin ve geride kalan yılların bıraktığı izler bulunan kadın erkek herkes için uygun bir yöntemdir.

Lazer Biositümulasyon kimler için uygun bir yöntemdir?

 

Otuz yaş ve üzerinde güneş ışınlarının, çevre kirliğinin ve geride kalan yılların bıraktığı izler bulunan kadın erkek herkes için uygun bir yöntemdir. Lazer biositümulasyon tek bir lazer ve tek bir medikal ürünün kullanılarak değil hastanın cildinin ihtiyacına göre çeşitli lazer türleri ve farklı medikal ürünlerin kombine edilerek kullanıldığı bir yöntem olduğu için her yaş grubu ve cilt durumuna uygun tedavi seçenekleri sunmaktadır.

 

Lazer BiositümulasyonLazer Biositümulasyon Kimlere Uygulanmaz?

 

Hamilelerde, aktif kanser tedavisi görenlerde ve ağır organ yetmezliği olanlarda uygulanmaz.

 

Lazer Biositümulasyon Nasıl Gençleşme Sağlıyor?

 

Bu yöntemde öncelikle cildin nemlenmesi, kalınlaşması ve gençleşmesi için cilde kök hücre, büyüme faktörleri, eser elementler, vitaminler ve hyalüronik asit içeren medikal serumlardan bir veya bir kaçı değişik oranlarda ihtiyaca göre verilir. Sonrasında kırışıklıkları açmak, cildi germek, yeni kollajen sentezini artırmak ve cildi yenilemek amacıyla kişinin cildine uygun bir lazer uygulanır. Uygulan bu birleşim yeni kollajen sentezini artırır, cildin azalmış olan destek dokusu ve nemini artırır, hücrelerin bölünme kapasitesi ve yenilenme hızını artırarak ciltte gençleşme sağlar.

 

Lazer Biositümulasyon Kaç Seans ve Nasıl Uygulanır?

 

Kişinin ihtiyacına göre 2-6 seans uygulanabilir. Uyguluma ağızdan alınan veya damardan verilen hafif bir sedasyonla gerçekleştirilebilir. Her bir seans yaklaşık 45 dakika sürer. Seans araları 4-6 haftadır. Uygulama sonrası 2 saat içinde eve gidebilirsiniz. Uygulama sonrası hafif bir kızarıklığınız ve birkaç alanda noktasal morluklarınız olabilir. Bu noktasal morluklar ertesi gün fondotenle rahatlıkla kapatılabilir. Kızarıklık birkaç saat içinde azalmaya başlar ve giderek kaybolur. Uygulamanın ertesi gün işinize gidebilirsiniz.

 

Lazer Biositümulasyon Sonrasında Sonucu Ne Zaman Görebilirim? Lazer Biositümulasyon Ne Kadar Kalıcıdır?

Etkileri ilk seanstan 2 hafta sonra görülmeye başlar. Etkisi yaklaşık 1,5- 2 yıl süreyle kalıcıdır. Ancak 6 ayda bir tek bir seans tekrar yapılması bu süreyi daha da uzatacaktır.