Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

444 85 60 phone

0212 233 60 60 phone

Lazer Destekli Mini Karın Germe

Lazer Destekli Mini Karın Germe işlemi klasik karın germeden farklı olarak lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilebilir.

Karın Germe, Lazer destekli endoskopik mini karın germe işleminde ilk aşamada bir lazer lipoliz yöntemi olan slim lipo lazer probları ile üst karın ve bel bölgelerindeki fazla yağ dokusu eritilir ve dışarı alınır.

Sonrasında eğer hasta da karın kaslarında fıtık (Rectus Diastasis) var ise göbek deliği etrafından yapılan 1-2 cm lik küçük kesiden girilerek göbek üstü bölgede endoskopik olarak bir tünel oluşturulur ve karın kası fıtıkları onarılır.

Lazer Destekli Mini Karın Germe

 

Daha sonra kullanılan lazerin germe modunda cildin değerlendirilmesi sonucunda karar verilen dozda enerji germe amacıyla uygulanır. Böylece ciltteki gevşekliğin büyük bir kısmı bu işlemle giderilmiş olur. Kalan gevşek cilt kişinin varsa eski sectio (sezeryan) izinden çıkarılır. Bu izin uzunluğu yaklaşık 8-10 cm dir. Ve bu iz bikini bölgesinde iç çamaşır ile rahatlıkla gizlenebilir.

Cilt sarkıklığı fazla olan kişilerde bu iz yanlara doğru iç çamaşırın içinde kalacak şekilde birkaç cm uzatılabilir. Sonrasında cilt özel plastik cerrahi dikişler ile kapatılır. İşlem sonrası genellik diren gerekmez. Karın bölgesine baskılı pansuman yapılır.

 

Lazer Destekli Endoskopik Mini Karın Germede Hangi Anestezi Yöntemi Kullanılır ?

 

Bu işlem klasik karın germeden farklı olarak lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilebilir.

 

Lazer Destekli Endoskopik Mini Karın Germe Süresi Ne Kadardır ?

Bu işelem klasik karın germeden daha kısa sürer ve yaklaşık 2 saat içinde tamamlanabilir.

 

Lazer Destekli Endoskopik Mini Karın Germe Sonrası Süreç Nasıldır ?

Ameliyat sonrası klasik karın germeye göre ağrı çok daha azdır ve ağızdan basit ağrı kesiciler ile geçirilebilmektedir.

Ameliyat sonrası hasta aynı gün veya ertesi gün hastaneden çıkabilir. Pansumanlar 2.3. gün açılır. Hasta 2 hafta süre ile korse kullanır. 5-7 gün içerisinde klasik karın germeden daha kısa sürede sosyal hayatına geri döner. Yaklaşık 3-6 hafta süren ödem olabilir. 6 hafta süre ile ağır egzersiz önerilmez. Emilebilen gizli dikişler atıldığı için dikiş alınmasına gerek yoktur.