Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

444 85 60 phone

0212 233 60 60 phone

Lazer Destekli Mini Yüz Germe

Lazer Destekli Mini Yüz Germe ameliyatına aday ideal kişiler; yüz ve boyun derisi sarkmaya başlamış, ancak cildi hala elastikiyetini tam kaybetmemiş, başka sağlık problemi olmayanlardır.

Yüz Germe - Lazer destekli mini face-lift (yüz germe) ameliyatı nedir? 

Yüz Germe Lazer destekli mini face lift lokal anestezi ve sedasyon altında klasik yüz germeye göre çok daha kısa bir kulak önü kesiden girerek cilt altındaki destek dokuya da germe işleminin yapıldığı, sarkan cilt dokusuna çıkarıldığı arkasından cilt kalitesini artırmak, cilt lekelerini düzeltmek ve özellikle dudak üstünde yoğunlaşan ince kırışıklıklar açmak için ileri lazer uygulamalarının yapıldığı yüz germe yöntemidir.

Eğer hastalarımızda güzelliğin önemli bir kriteri olan elmacık kemiklerin dolgunluğu kaybolmuşsa bu bölgeye hastanın kendisinden elde ettiğimiz kök hücreden zengin yağ enjeksiyonu yapılır. Bu sayede daha alımlı ve güzel bir yüz elde edilmektedir. Bu işlemler yaklaşık 2- 3 saat içinde tamamlanır.

Ameliyat sonrası bir kaç gün içinde geçen şişlik ve morluklar oluşabilir. Hastalar yaklaşık 5-7 gün içinde tamamen sosyal hayatlarına dönebilir. Lazer destekli mini-liftingin klasik yüz germeyle karşılaştırıldığında iyileşme süresinin ve kesinin daha kısa olması, klasik yüz germeyle düzeltilemeyen ince kırışıklıkların ve cilt kalitesinin düzeltilebilmesi çok büyük avantaj sağlamaktadır. 

Kimler bu ameliyat için iyi bir adaydır? 

Yüz germe ameliyatına aday ideal kişiler; yüz ve boyun derisi sarkmaya başlamış, ancak cildi hala elastikiyetini tam kaybetmemiş, başka sağlık problemi olmayanlardır. Genellikle 40 yaşın üzerindeki erkek ve kadınlara bu ameliyat uygulanır. 

Yüz germe ameliyatı sırasında, yüzün daha güzel ve daha genç görünmesi için, burun ve göz kapakları estetiği, alın germe, kaş kaldırma ameliyatları da eklenebilir. İnce kırışıklıklar için dolgu maddelerinin enjeksiyonu (yağ, hyalurinik asit vb.) veya peeling (mekanik, kimyasal, lazer) yapılabilir. 

Yüz Germe Estetiği Ameliyatı Öncesi 

Yüz germe estetiği ameliyatı olmayı düşündüğünüz zaman, önce ne istediğinize ve neden istediğinize karar verin ve ardından bir plastik cerraha başvurun.

İstek ve beklentilerinizi ayrıntısıyla doktorunuza anlatın ve kendisi ile tartışın. Sigara kullanıyorsanız, mutlaka ameliyattan 10 gün önce bırakmanız iyileşme sürecini kolaylaştıracağından önemlidir.

Doktorunuza güneşlenme ve cilt bakımı alışkanlığınızı iletin. Ameliyatın daha kalıcı bir sonuç vermesi için, ameliyat sonrası yapmanız gerekenleri sormayı unutmayın. Kan sulandırıcı özelliği bulunan aspirin, yeşil çay, koenzim Q10, ekinezya, omega-3 gibi ürünleri 1 hafta öncesinden bırakın. 

Yüz Germe Estetiği Ameliyatı Sonrası 

Yüz Germe ameliyatı sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Yüzde genel bir şişlik ve morarma, uyuşukluk ve gerginlik hissi olabilir.

Ameliyat esnasında yüz sinirleri anesteziden hafif derecede etkilenebileceğinden, yüzde hafif asimetriler olabilir. Bunlar kendiliğinden geçer. Yüze uygulanan bantlar 2 gün sonra açılır. Genel kontrol ve pansuman değişimi yapılır.