Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

0212 233 60 60 phone

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon nedir

Lazer EpilasyonLazer epilasyon; istenmeyen tüylerin lazer yardımıyla yok edilmesidir. Lazer cihazlarının gelişimi ve epilasyon alanında kullanımının gerçekleşmesiyle birlikte lazer epilasyon veya lazer epilasyonu denilen bir epilasyon yöntemi de, istenmeyen tüylerin vücuttan uzun süreli uzaklaştırılmasında günlük hayatımızda yerini almıştır.

Lazer epilasyon istenmeyen tüyler ile baş etmede kullanılan bir epilasyon alternatifidir. Lazer epilasyon yönteminin önemli bir avantajı istenmeyen tüy ve kıllar üzerinde oldukça başarılı bir epilasyon çözümü oluşudur. Lazer cihazlarının tıbbi alanında kullanıma girmesi ve lazer ışınlarının kıl köklerinde tahribat yapıcı etkisinin belirlenmesi ile uzun süreli epilasyon amaçlı uygulamalarda başarılı sonuçların sağlanması ile günümüzde lazer epilasyon uygulaması yaygın olarak yapılmaya başlamıştır.


Lazer Epilasyon nedir? 

Lazer epilasyon uygulamasının amacı yetkili doktor yönetiminde uygun dozda uygulanan lazer ışınları ile kıl köklerinin tahrip edilerek istenmeyen tüylerin vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Lazer cihazlarının tıbbi alanında kullanıma girmesi ve lazer ışınlarının kıl köklerinde tahribat yapıcı etkisinin belirlenmesi ile uzun süreli epilasyon amaçlı uygulamalarda başarılı sonuçların sağlanması ile günümüzde lazerle epilasyon uygulaması yaygın olarak yapılmaya başlamıştır. 

Lazer epilasyonunun amacı ile kullanılan diğer yöntemler; cımbız, ağda, tıraş, iğneli epilasyon olarak sayılabilir.