Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

0212 233 60 60 phone

Lazer Lipoliz

Lazer lipoliz, FDA (United States Food and Drug Administration) tarafından 2006 yılında onaylanmış, bir yöntemdir. Bu yöntem için geliştirimiş lazer cihazları yardımıyla bölgesel olarak istenmeyen yağlar ,düzenli bir şekilde eritilerek alınırken ,aynı zamanda cilt gerginleştirilir. Slimlipo, Smartlipo, Slimlipo 2 Lazer lipoliz cihazlarıdır.Üretim yıllarına göre Smartlipo ilk üretilen cihazdır ,Slimlipo ikinci üretilen cihazdır, Slimlipo 2 ise 3üncü üretilen cihazdır. Bunların üretim yıllarına göre, birbirlerinden farklı eritme ve germe özellikleri bulunmaktadır.

Lazer lipoliz yöntemi estetik cerrahinin bir alternatifi değil, bir parçasıdır.

Lazer lipoliz yöntemi uygulanıcak hastanın ihtiyacı dahilinde Smartlipo, slimlipo,Slimlipo2 cihazlarının hangilerinin kombinasyonu kullanılacağına karar verilir. Sanılanın aksine bunlar yöntemin değil cihazların isimleridir. 

Lazer lipoliz yöntemi ile Kanama, ağrı ve morarma minumuma inmiştir. işlem sonrası deri nin sarkmaması ve,cildin sıkılaşması,hastanın iyileşme sürecinin oldukça kısa sürelere inmesi bilimsel yayınlarda belitilen temel üstünlükleridir.


LAZER LİPOLİZ

SMART LİPO SLİM LİPO

1 mm’lik bir delikten girilerek bölgedeki yağı tek bir delikten alma yöntemidir. Damar, sinir ve diğer dokulara zarar vermez, cilt gerginliğini bozmaz ve dalgalanmalar oluşturmaz. Yaklaşık 45 dakika içinde istenirse hafif uyku hali sedasyon uygulanabilir ve 1 saat sonra eve gidilebilir. 3-D, 4-D, 5-D…? gibi isimler smart lipo cihazına verilen farklı isimlerdir.

 

LİPOSUCTİON

Standart liposuction yöntemini artık önermiyoruz. Yeni yöntemler isim olarak benziyor olsa da aslında standart liposuction yöntemine göre oldukça gelişmiş durumda. Liposuction işleminde kullanılan kanül yani yağın deri altından alınmasını sağlayan kanallar 3,7 mm kalınlığında bu işlem hassaslığını olumsuz etkiliyor. Bu sebeple de yanda gördüğünüz gibi çukurlu bir yapının ortaya çıkmasına neden oluyor.

VASER LİPOSUCTİON

Ameliyat süresini sağlık nedeniyle kısa tutmak gereken hastalarda daha büyük kanüllerle, yüksek miktarda yağın hızlıca alımı için bu yöntem uygulanır. Hassasiyeti daha az olmasına karşın, daha büyük bir giriş deliği ve çoğu zaman hastanede yatışı gerektirir. 2006 yılı Kasım ayından bu yana yeni teknolojik cihazlarla yağ alma işlemini binlerce hastama uygulamaktayız. Ancak artık tavsiye ettiğimiz bir yöntem değildir.