Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

0212 233 60 60 phone

Vücudun genel yapısı ve orantısıyla uyumsuz olan bölgelerin sağlıklı bir şekilde inceltilmesi için tüm dünyada yaygın olarak, 11 yıl önce FDA onayı alındığından beri, lazer lipoliz uygulanmaktadır. Bu yöntemle genel anestezi gerektirmeden basen, bel,sırt gıdı, kalın kol,bacak ,ayak bileği, göbek bölgesinden, kısaca bir seansta rahatsız olunan her bölgeden kurtulmak mümkündür. Uygulama sırasında bölgeye özel lazer lipoliz cihazı kullanılarak yağ fazlalığı eritilip,alır.Başka bir lazer cihazi, bölge gerginleştirilerek sarkmaması sağlanır. Lazer lipoliz yöntemi ile ,8-10 saatlik genel anestezi altında yapılan klasik ameliyatlar, 45dakika-1 saat süren local anasetezi altında yapılan , uygulamalar haline dönüşmüstür.Kişi işlem sonrası bir-iki saat içinde yürüyerek eve veya işine dönebilir.

Neden basenimi eritmeye çalışırken yüzüm ve göğsüm eriyor, düşüyor?

Hepimiz doğuştan belli bir miktar yağ deposuna sahibiz. Hesaplamak kolay olsun; toplam 100 birim yağ depomuz var diyelim. İdeal olan dağılımda yani yağ depoları her yere eşit dağıldığında; kilo alındığında bile ya da ilk ergenlik büyüme aşamasında depolanan yağlar eşit ve simetrik olarak dağılır ve arzu edilen görüntü ortaya çıkmış olur.

Eğer genetik olarak ideal yağ depo dağılımına sahip değilsek büyüme evresinde yada hafif kilo aldığımızda hemen basen bölgesi büyür ve kalıcı olarak bu görüntü oluşur. Çünkü alınan her 1 kg’dan 600 gr. buraya gitmektedir. İdeal yağ dağılımına sahip olsaydık her yere eşit 200 gr. olarak dağılmaları gerekecekti. 1-2 kg’da bile büyüyen bir bölgemiz için endişelendiğimizde ilk yaptığımız diet yaparak kilo vermeye çalışmak olacak.

Fakat kilo verme durumunda hepimiz her yerden eşit olarak kilo veririz. Yani basen bölgemizi eritmeye çalışırken yüz, göğüs, gıdı bölgesinden de ayni miktarda erir ve çökmüş bir görüntüye sahip oluruz. Mevcut görüntüden kurtulmaya çalışmak için spor yapmak ikinci tercih olabilir fakat spor yapılarak bölgesel incelme elde edilemez. Örneğin basen bölgesi çalışırsak sadece basen kaslarımızı kuvvetlendirebilir hacimlendirebilir ve daha da basenli hale geliriz.

Yapılması gereken bu (%60) bölgeyi normal düzeyine (%20) getirmek ve bir sonraki kilo alımının hep ideal olmasını sağlamaktır. Bu bölgeyi %0 getirmek değil. Eğer %0’a inmeye çalışırsak o zaman insanların korktuğu ”oramı aldırdım burası çıktı” durumu gerçekleşir. Bu asimetrik yağ dağılımı bazen göbekte bazen gıdıda bazen de kollarda olabilir. Amacımız yine bu bölgelerdeki yağ depo yapısını içindeki yağlarla beraber ideal hale getirmektir.

İşlemler hakkında sık sorulan sorular.

Tekrar kilo alırsam yine aynı şekil bozuklukları oluşur mu?

Hayır artık her bölgeniz idealde olması gerektiği gibi eşit kilo alır, genel olarak şişmanlanır ve tekrar kilo verildiğinde işlem sonrası oluşmuş olan hoş hale geri dönülür.

Hamilelik öncesi mi, sonrası mı yaptırmalıyım?

Uygulamalarda hastalarımın bana başvurduğu görüntüyü daha iyiye götürebiliyorum. Bana ne kadar iyi durumda başvururlarsa, ben çok daha iyi sonuçlar elde edebiliyorum. Hamilelik öncesi orta düzeyde olan bir sıkıntı hamilelik sonrasında ileri düzeye çıkmış oluyor ve ileri düzeye çıkmış olan bölgeye yapılan işlem tabiki daha az başarılı oluyor. Tavsiye olarak işlemler hamilelik öncesi yapılmalıdır. İşlem öncesinde ya da yakın dönemde çok fazla ve hızlı kilo vermek tüm cihazlarla yapılan yağ alma işlemlerinin başarısını azaltır.

İşlem sonrası görüntüyü nasıl hayal etmeliyim?

Yaptığım binlerce yağ almalı bölgesel şekillendirme işlemi sonrasında bana danıştığınız her bir bölge için size başarı yüzdemizi görüşmemiz sırasında verebiliyorum. Örneğin ”göbek bölgenizde %70, bacak içinde %30 başarılı olabiliriz” diyerek size bu oranlarda başarılı olmuş daha önceki hasta örneklerini gösterip, sonrasında eğer bu bölgenizde yeteri kadar başarılı sonuç öngöremiyorsak ya da öngördüğümüz başarı sizin için yeterli değilse belki de bu bölgeye boşuna işlem yaptırmayıp, sonuçta mutsuz olmanızı engellemiş oluyoruz.

İşlem ve görüşmeleri kim yapıyor?

En iyi lazer lipoliz cihazı ya da vazer lipoliz cihazı bile ancak işlemi uygulayan doktorun tecrübesiyle mükemmel sonuçlar verebilir. Hastasıyla işlem öncesi görüşmemiş bir doktor, hastasının beklentilerini anlayamayacağı için yapılan işlem istenilen başarıya ulaşamayacaktır. Ben, işlem öncesi tüm görüşmelerimi, tüm işlem ve ameliyatlarımı ve bunların tüm kontrollerini kendim yapmam gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle tüm görüşme, işlem ve kontrollerimi bizzat kendim yapıyorum.

Herhangi bir sebeple (aşırı ödemlenme, geç ödem inmesi, genetik yapısal problemler)Beklediğimiz mutlu sonuca istediğimiz ölçüde ulaşamazssak nasıl bir yol izliyoruz?

Yeterince hoşlanılmayan işlem sonucu sebebi ne olursa olsun, tüm hastalarıma sonrasında fayda sağlayabilecek Lazer Lipoliz dahil tüm işlemleri ücretsiz olarak uyguluyorum. Amacım tek bir hastamın bile mutsuz olmamasını sağlamak.

Bir yağ alma işlemi sırasında miktar sınırlaması var mı? Birçok bölgeye aynı anda işlem yapılabilir mi?

Vücut ağırlığının yüzdesine göre verilen bir seferde alınabilecek yağ miktarı FDA tarafından hasta sağlığını riske sokmamak amacıyla sınırlandırılmıştır. Biz de daima FDA tarafından belirlenen maksimum alım miktarını geçmemek şartı ile farklı bölgelere aynı anda işlem yapabiliyoruz.