Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

0212 233 60 60 phone

Medikal Estetik

Medikal Estetik Merkezi

Estetik, günümüzün vazgeçilmez bir parçası, sanatsal bir tıp bilimidir. Estetik cerrahi her geçen gün daha da gelişmekte ve çok daha olumlu sonuçlar vermektedir… Vücut konturunun düzeltilmesinden cilt bakımına birçok konu estetik uygulamaları alanına girmektedir. Estetik kişilerin hayattaki özgüvenlerinin daha da artması ve mutlu olmaları için çok önemlidir. Çeşitli tedaviler sunulan bu alanda sağlıklı ve doğal görünmek hayatın bir parçası haline gelmiştir.

Medikal estetik ise klasik estetik operasyonlarının aksine ameliyatsız, kesi ya da anestezi olmadan uygulanan estetik uygulamalarıdır.

Medikal Estetik

Medikal estetik alanındaki uygulamalar genellikle cilt ya da cilt dokusu altına uygulanan işlemlerden oluşur. Terleme tedavisi, kırışıklık giderme, dolgu işlemler, gençleştirme gibi birçok uygulama medikal estetik alanında yer almaktadır.

Medikal estetik dünya genelinde inanılmaz bir hızla gelişmektedir. Bunun başlıca sebepleri ise daha hızlı sonuç alınması, iyileşme sürecinin kısa olması, genel anestezi gerektirmediği gibi ameliyat olmayacağı için kesi izi kalmaması gibi durumlardan dolayı oldukça fazla tercih edilmesidir. Genellikle bir rahatsızlıktan dolayı değil, daha iyi görünmek için tercih edilen işlemlerdir.(kırışıklık giderme, dudak dolgusu, botoks vb.) Medikal estetik uygulamaları sonrasında kişiler kısa sürede iş ve sosyal hayatına dönebilmektedirler.

Medikal estetik her ne kadar çok pratik ve kullanışlı olsa da her alanda kullanılması mümkün olmamaktadır. O sebeple de estetik cerrahinin yerini tutamaz. Ancak ikisi birbirini destekleyen dallardır ve gerekli görüldüğü durumlarda birlikte kullanılabilmektedir.

Kısacası medikal estetik doktorların estetik uygulamalarını ameliyatsız olarak uyguladığı tedavi yöntemidir diyebiliriz.

Superplast’ta gelişmiş lazer alanı ile ameliyatsız işlemler, ağrısız ve kesisiz bölgesel incelme, lazerle yüz gençleştirme, lazerle gıdı alma, lazerle yüz germe, yanık ve yara izi tedavileri yapılmaktadır. Ayrıca dolgu, botoks, terleme tedavisi, lazer epilasyon, saç ekimi, el gençleştirme gibi işlemlerde yine Medikal Estetik Bölümümüzde gerçekleşmektedir.

Medikal estetik merkezi dahilinde yapılan tüm işlemler alanında uzman doktorlarımız tarafından gerçekleştirilir. Lazer parkurumuz periyodik olarak 6 Aylık süreler içerisinde yenilenir ve bu yenilemelerde uzmanlarımız yurt dışı eğitimleri alarak hastalarımıza en konforlu tedaviyi sunmaktalardır.