Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

444 85 60 phone

0212 233 60 60 phone

Meme dikleştirme

Göğüs Dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatları (Göğüs dikleştirme), sarkmış bir memenin toparlanması amacıyla yapılmaktadır.

Meme büyüklüğü ile önemli oranda sorunu olmayan hastalara sarkmış olan memenin toparlanması amacı ile meme dikleştirme uygulanmaktadır. Memenin sarkmasına birçok sebep yol açmaktadır. Doğum sonrası emzirme, kilo alıp vermeye bağlı büyüme ve küçülmeler, yaşlanma ve yer çekimi gibi birçok faktör zaman içinde memenin sarkmasına sebep olmaktadır.

Ayrıca derideki elastikiyet kaybolmuşsa göğüsün şekli değişirken aynı zamanda sarkma da artarak devam eder. Göğüs dikleştirme ameliyatları bu problemi ortadan kaldırmak ya da azaltmak adına devreye girer.

 

Göğüs dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatlarında bazı durumlarda göğüsün normal boyutlara ulaşmasının sağlanması açısından protez ilave edilebilmektedir. Eğer hastanın meme dokusunun yetersiz olduğu tespit edilmiş ise meme dikleştirme ameliyatı sırasında meme protezi de eklenerek istenilen sonuca ulaşılabilir. Bazı durumlarda ise göğsün büyük ve ağır olması, bu ameliyattan elde dilecek sonucun kalıcılığını zorlaştırır. Bu yüzden göğüs dikleştirme ameliyatıyla elde edilebilecek neticelerin ayrıntıları ameliyat öncesinde mutlaka konuşulmalıdır.

Meme dikleştirme ameliyatlarına alternatif olabilecek çarpıcı bir yöntem yoktur. Bu ameliyat yapılmayarak, destekleyici bir sütyen giyilmesi alternatif uygulamalar olarak sayılabilir. Eğer meme ileri derecede büyükse küçültülmesi, kalıcı bir sonuç elde edilmesi açısından yararlı bir yöntemdir.