Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

444 85 60 phone

0212 233 60 60 phone

Meme Estetiği

Meme Estetiği olarak meme büyütme, meme küçültme veya göğüse silikon ameliyatları yapılmaktadır.

Meme eski çağlardan beri güzelliğin ve doğurganlığın sembolü olarak gösterilmektedir. Kadınların en önemli cinsel ve fonksiyonel organlarındandır, bu denli önemli kadınlık sembolü bir organın meme estetiği ile uygun estetik görüntü sağlanabilmektedir.

Anne ve çocuğun fiziki bağ kurmasında en önemli organdır. Süt çocuğunun beslenmesi için 1.seçenektir. Anne sütü verir. Bildiğimiz anlamdaki gelişimine ergenlik çağında başlar. Kişi ölene kadar da değişmeye devam eder.

Memeyi kabaca ikiye ayırabiliriz. Dış kısmını örten sutyen şeklindeki cilt, bunun ortalarında bulunan meme başı ve renkli cilt kompleksi.

İç kısmını da kabaca ikiye ayırabiliriz. Süt veren salgı yapan kısmı: gland, yağdan zengin kısmı yani adipoz kısım.

Ayrıca memede birçok damar ve sinir bulunur. Mensturel siklus içinde ve zaman içinde hep değişime uğrar.

Yaşlandıkça memenin süt üreten bez kısmı azalır, yağ miktarı artar. Hastanın kilo alıp vermesi ile meme boyutu değişir. Gebelik ve emzirme memeyi boyut ve yapı olarak değiştirir.

Bu nedenlerden dolayı meme estetiği kadınlar için çok önemlidir. Bunun için de uygulanan en önemli teknik göğüse silikon takviyesidir.

Meme'nin aşırı büyük olması veya çok küçük olması kadınların hayatını negatif yönde etkilimekte ve hayat kalitesini düşürmektedir, bu gibi durumlar meme büyütme meme küçültme veya göğüse silikon ameliyatları ile çözüme kavuşmaktadır.