Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

444 85 60 phone

0212 233 60 60 phone

Meme Estetiği

Meme Estetiği alanında meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, göğüse silikon ameliyatları yapılmaktadır.

meme estetiği

Göğüs Estetiği

 

Eski çağlardan günümüze güzelliğin ve doğurganlığın sembolü olarak gösterilen meme, kadınların en önemli cinsel ve fonsiyonel organıdır. Günümüzde en fazla tercih edilen estetik ameliyatlardan bir diğeri de meme estetiği ameliyatıdır. Meme estetiği ameliyatları meme büyütme, meme küçültme, göğüs dikleştirme, göğüse silikon ameliyatları gibi dallara ayrılmaktadır. Meme estetiği ile amaç kişinin doğuştan yada sonradan oluşan meme bozukluklarına bir çözüm bulmak ve istenilen estetik görüntünün kazandırılmasıdır.

 

Göğüs estetiği ameliyatları, doğuştan gelen şekil bozuklukların yanında doğum ve emzirme sonrası deformasyonlardan kaynaklı şekil bozukluklarında da tercih edilmektedir.

 

Memeyi kabaca ikiye ayırabiliriz. Dış kısmını örten sutyen şeklindeki cilt, bunun ortalarında bulunan meme başı ve renkli cilt kompleksi. İç kısmını da kabaca ikiye ayırabiliriz. Süt veren salgı yapan kısmı: gland, yağdan zengin kısmı yani adipoz kısım. Ayrıca memede birçok damar ve sinir bulunur. Mensturel siklus içinde ve zaman içinde hep değişime uğrar. Yaşlandıkça memenin süt üreten bez kısmı azalır, yağ miktarı artar. Hastanın kilo alıp vermesi ile meme boyutu değişir. Gebelik ve emzirme memeyi boyut ve yapı olarak değiştirir. Bu nedenlerden dolayı göğüs estetiği kadınlar için çok önemlidir. Bunun için de uygulanan en önemli teknik göğüse silikon takviyesidir.

Meme'nin aşırı büyük olması veya çok küçük olması kadınların hayatını negatif yönde etkileyebilmekte ve hayat kalitesini düşürmektedir, bu gibi durumlar meme büyütme, meme küçültme veya göğüse silikon ameliyatları ile çözüme kavuşmaktadır.