Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

0212 233 60 60 phone

Saçların Büyüme Süreci

saçlarınızın daha yoğun görülmesi için Superplast'ta uygulanmakta olan son teknolojiyi denemenizi tavsiye ederiz.

Operasyon sonrası 1–6 Gün: Operasyondan sonra özellikle ilk 48 saatte başlayan ve birkaç gün süren nakil bölgesinde kişiye göre değişecek şekilde hafif ödem gözlenebilir. Saç köklerinizin alındığı bölge cildinde 5 -7 gün içinde pullanma seklinde dökülme olur. 7. gün işlem alanlarında cilt tipine göre kızarıklık olabilir. 

Operasyon sonrası 7–10 Gün: Saçlarınız 1–2 mm kadar uzamış, görüntünüz iyileşmiştir. Kabukların tamamen temizlenmesi için yıkamalarınıza devam etmeniz önerilir. 

Operasyon sonrası 1–3 Ay: Birkaç hafta geçtikten sonra, fark edilir şekilde kaşıntılarla birlikte saçların büyümesi başlar. Saçlı alanda görülebilecek sivilce ve alın yağlanmaları tamamen normaldir. Bu yeni saç büyüme süreci 3 ay sürecektir. Yeni çıkan saçlar incedir, ama büyüme tamamlandıktan sonra kalınlaşacaklardır. 

Operasyon sonrası 5–6 Ay: 5. ve 6. aylarda saçların büyük bir bölümü, büyüme evresini tamamlamıştır. Ancak bazı saç telleri halen tüy şeklinde veya cilt altında olabilir. Yeni saçlar 2–3 cm uzunluğundadır ve giderek kalınlaşacaklardır. 

Operasyon sonrası 8–10 Ay: 8. ve 10. aylar arasında operasyondan sonraki son halinizi almış olacaksınız. Nakledilen saç köklerinin büyük bölümü artık çıkmıştır. Saçlar uzamış ve kalınlaşmıştır ve birkaç ay öncesine göre çok daha yogun bir görüntü ortaya çıkmıştır. 

Operasyon sonrası 1 Yıl: Operasyondan sonra geçen 1 yıl içerisinde sonucu daha net görürsünüz. Saçların kalınlık veya renk olarak değişimi bir süre daha devam eder. Saç artık yaşamınız boyunca büyümeye ve gelişmeye devam edecektir ve istediğiniz gibi kestirip şekillendirebilirsiniz. 

Unutulmaması gereken nakledilen saç kökleriniz için lazer biyostimulasyonun ekstra bir katkısı olmayacaksa da mevcut tüy halinde, cansız, güçsüz saçlarınız için ve/veya uyumakta olan saç köklerinizin uyandırılması yeniden tel üretime başlaması ve saçlarınızın daha yoğun görülmesi için Superplast'ta uygulanmakta olan bu son teknolojiyi denemenizi tavsiye ederiz.