Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

0212 233 60 60 phone

Saç Dökülmesi Tedavileri

Superplast'ta saç dökülmesi ve tedavileri konusunda farklı uygulamalarımız vardır.

Lazer ile Saç Bakımı

Özel lazer tedavilerinin başta erkek tipi saç dökülmesi olmak üzere saçkıran (alopesi areata), mevsimsel ve tepkisel saç kaybı, bayanlarda saç dökülmesi, saçın zayıflaması, güçsüzleşmesi ve kalınlığının azalması gibi şikayetlerde uygulanması medikal yayınlar ile desteklenmektedir. Bu datalardan yola çıkarak Superplast saç nakli ve bakımı biriminde Türkiye'de ilk defa bu uygulamayı başlattık. 

Lazer kök hücreleri uyarmakta, uygulama yapılan alana migrasyonu ve kök hücre aktivasyonunu sağlamaktadır. Böylece zayıflamış, güçsüzleşmiş, saç teli üretimi yavaşlamış hatta durmuş saç kökleri yeniden sağlıklı, güçlü ve canlı saç teli üretimine başlamaktadırlar. Kök hücre aktivasyonu sonrasında saç nakli yapılması planlanan alanda, büyüme faktörleri, yapı elemanları, besin ve destek madde üretimi de belirgin derecede artmaktadır. Saç dökülmesinin 90% sebebi saçlı derinin kan dolaşımının bozulması ve zamanla oldukça karmaşık ve yoğun olan bu damar ağının tamamen yok olmasıdır. Lazer terapisinin bir diğer etkisi de o bölgenin kan dolaşımının ve lenfatik drenajının tamamen yeniden inşa edilmesidir. 

Kabul edilmelidir ki tüm bu etkileri epilasyonda kullandığınız herhangi bir lazer ile veya vasküler lezyonlar için, akne skarları, varis tedavisi için geliştirilmiş bir lazer cihazı ile elde edemezsiniz. Hastalarımızın dikkat etmesi gereken en önemli nokta, saç bakımı ve nakli sırasında etkinliği tıbbi araştırmalar ile tespit edilmiş, belirli dalga boyu ve frekansına sahip, saç bakımı ve nakline özel üretilmiş ve sadece bu amacla kullanılan lazer platformları kullanılması olmalıdır. Dünyada sayılı merkezde bulunan bu cihazlar Türkiye'de sadece Superplast'ta uzman hekimlerimiz tarafından kullanılmaktadır.

 

Saç Mezoterapisi / Saç Biostimülasyonu

Saç mezoterapisi saç dökülmesini durdurabilmek ve cilt altında uyumakta olan saç köklerinin bir kismını aktif hale getirerek canlanmasını sağlamak amacıyla, saçlı deriye uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç mezoterapisi birçok saç ekimi ve bakım merkezinde halen uygulanmakta olan bir yöntem olmakla birlikte, lazer biyostimulasyon ile karşılaştırıldığında sonuçları nispeten yetersiz olarak nitelendirilebilir. 

Saç biyostimulasyonu, dökülme nedeni belirlenerek, seçilen ilaç karışımlarının bölgesel olarak küçük dozlarda özel iğneler ve özel bir teknikle saçlı derinin derin dermis tabakasına enjekte edilmesidir. Bu özel aminoasit, vitamin ve mineral karışımı formül ile aktive olmuş kök hücrelerinin beslenmesi sağlamaktadır. Böylece kısa süreli değişiklikler yerine uzun dönemde kalıcı yapılandırmalar ile güçsüzleşmiş ve cansızlaşmış saçlar yeniden sağlıklı bir hale donüştürülebilir, saçlı deri kan dolaşımı etkinleştirilebilir, lenfatik drenaj düzenlenebilir, collagen yapı güçlendirilebilir. Saç biyostimulasyonu, lazer terapileri ile kombine edilerek kullanıldığında çok daha etkili ve uzun süreli sonuçlar vermektedir. Lazer biyostimülasyon seans süreleri, dozları, frekans ve dalgaboyları hastalarımızın saç ve saçlı deri analizleri sonrasında şekillendirilmektedir.

Saç dökülmesi tedavisi için, aktif duruma geçen tüm kök hücrelerin hızlanan metabolizmalarının beslenmesi için uygulanan lazer ve biyostimülasyon seansları 15 dakika sürmekte ve uzmanlarımız tarafından uygulanmaktadir.

 

Medikal Tedavi

Medikal olarak kabul edilmiş ve etkileri anlamlı bulunmuş oral tedaviler lazer biyostimülasyon terapilerini desteklemek için plastik cerrahi uzmanları kontrolünde önerilmektedir.