Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

444 85 60 phone

0212 233 60 60 phone

Slim Lipo

Slim lipo yurt dışında laser assisted liposuction olarak da adlandırılmaktadır. Slimlipo ile Lazer lipoliz, esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılması prensibine dayanır.

slim lipoSlim Lipo'da aynı Smart lipo gibi Lazer Lipoliz yöntemlerinden biridir. Minima İnvaziv olark nitelendirdiğimiz. bir vücut şekillendirme yöntemidir. Lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilir. Kullanılan lazer ve dalga boyu yağlara özgü olup, yağları eritirken çevredeki kan damarlarına ve sinirlere zarar vermez.

Eriyen yağlar vücut dışına alınabilir veya vücut tarafından metabolize edilebilir. Slim Lipo yönteminde kullanılan Lazer dalga boyu ve enerjisinin Smart Lipo ya olan avantajı cilt sıkılaştırma ve germe kapasitesinin çok daha üstün olmasıdır. Lazer Lipoliz ile ilgili daha detaylı bilgiyi ve Liposuctionla olan farklarını Lazer Lipoliz başlığından ulaşabilirsiniz. 

Slim lipo yurt dışında laser assisted liposuction olarak da adlandırılmaktadır. Slimlipo ile Lazer lipoliz, esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılması prensibine dayanır. Bu metod, liposculpture (vücut şekillendirme) uygulamalarında devrim niteliğinde yenilikçi bir prosedürdür.

Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olan bu uygulama ile karın, basen, bel, gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlardan lokal anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kurtulabilinir. Slimlipo ile Lazer lipoliz yöntemi sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar.

Slimlipo Lazer Lipoliz cihazını başlıca üç amaçla kullanmaktayız: 

  1. Bölgesel yağ fazlalığının giderilerek vücuda şekil verilmesi amacıyla karın, basen, bel vb. gibi bölgelerde
  2. Gevşek olan ciltte gerginlik elde edilmesi amacıyla yüz, boyun, kol içi, bacak içi, karın gibi bölgelerde
  3. Terlemenin yokedilmesi amacıyla koltukaltında kullanılmaktadır.

Lazer Lipolizin avantajları nedir? 

Lazer Lipoliz oldukça etkili, az invaziv, kanamayı önleyen (hemostatik), kısa sürede iyileşmeye olanak veren ve bandajlama süresinin çok kısa olduğu bir vücut şekillendirme prosedürüdür. Operasyon klinikte gerçekleştirilebilir ki bu hastanede gününü harcamak istemeyen hastalar için teşvik edici bir imkandır.

Ayrıca uygulama için yapılan kesi 1-2mm boyutunda olduğu için neredeyse izi yok denecek kadar azdır. Hem uygulama sonrası doğrudan işe veya sosyal hayatına dönebileceği hemde sonuç yavaş yavaş 2-3 ay arasında ortaya çıkacağı için hastalar uygulama yaptırdıklarını söylemezlerse kimse bunu anlayamayacaktır.

Lazer Lipolizin nasıl etki eder? 

Lazer Lipoliz işleminin uygulandığı bölgede temel olarak 3 etkisi vardır. Lazer Lipolizde lazer ışığının kanülden çıktığı bölgedeki Fotomekanik etki sonucu bu bölgedeki yağ hücrelerinin zar bütünlüğü bozulur. Hücrelerin içerdiği yağ , hücreler arası alana akar. Bu düşük viskoziteli içerik istenirse vücudun doğal yollardan dışarı atması için o bölgede bırakılabilir yada ince bir kanül yardımıyla düşük bir basınçla emilerek dışarı alınabilir.

Fotomekanik etkinin oluştuğu alanın hemen dışındaki alanda Fototermal etki ile bu bölgedeki ince damarlarda koagülasyona (pıhtılaşma) neden olur. Bu etki sonucu işlem sırasında yada sonrasında kanama görülmesi engellenerek uygulama sonrasında morarma olmaması sağlanır. Fototermal etkinin oluştuğu alanın hemen dışında kalan alanda ise Fotostimülasyon etkisi yaratır. Bu etkinin görüldüğü alanlarda ise kollajen sentezi uyarılarak yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış olur. Bu etki sonucunda uygulama yapılan ciltte belirgin bir toparlanma ve gerilme elde edilir.

Lazer Lipolizdeki etkilerin sağladığı yararlar nelerdir? 

Bu etkiler sayesinde Lazer Lipoliz az invaziv (travmatik) ve etkili bir yöntemdir. Uygulama sonrasında uzun süre korse giyilmesi gerekmez, bölgeye göre sadece 4-7 günlük bir süren korse giyilmesi yeterlidir. Tekrarlamak gerektiğinde liposuctiondaki gibi ilkinden daha travmatik bir prosedür değildir.

Ayrıca klasik liposuction metodlarıyla vücut şekillendirmenin zor olduğu kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt, ayak bilekleri gibi bölgelerde dahil olmak üzere tüm vücut bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Lazer Lipoliz hangi vakalarda ideal seçimdir? 

Lazer Lipoliz, özellikle :

  1. Karın bel gibi birkaç bölgesinde az veya orta düzeyde yağ fazlalığı olan;
  2. Boyun ve yüz cildinde gevşeklik ve çene altında yağlanma olan,kol içinde yağlanma ve ciltte gevşeklik olan, bacak içinde yağlanma ve ciltte gevşeklik olan;
  3. Koltukaltında terleme şikayeti olan hastalar için idealdir.

Lazer Lipolizle Liposuction'ın farkı nedir? 

Klasik liposuction işleminde o bölgeye tekniğe göre değişmekle birlikte sıvı verilir ve sonra yüksek bir negatif basınçla yağlar çekilir. Liposuction işlemi genelde hastanede ve narkoz altında yapılır. 10-15 gün süren morluk görülebilir. Sonrasında ise uzun süre (4-6 hafta) korse kullanmak gerekir. Hafif liposuctionda bile 3-4 günlük bir toparlanma süreci gerekir. Hasta uygulama yapıldıktan sonra hemen işine dönebilir. İşinden yada sosyal hayatından hiç ayrı kalması gerekmez. Az travmatik bir uygulama olduğu için iyileşme süreci klasik liposuctiona göre çok daha hafiftir.

Lazer Lipoliz sonrası nelere dikkat etmek gerekir? 

Lazer Lipolizin 10 gün sonrasında başlanacak ve hastalara lenfatik drenajı sağlayıp , ödemi azaltan, cilt tonusunu olumlu yönde arttıran 3 deep Rf gibi soft masaj uygulaması sonuçları daha da mükemmelleştirecektir. Her metodta olduğu gibi bunda da tekrar aynı bölgede yağlanma olabilir. Uygulama sırasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmez.

Ancak hasta gereğinden fazla kalori alırsa kalan yağ hücrelerinde hacim olarak artış olma olasılığı mevcuttur. Böyle bir durum olursa işlemi tekrar yapmak gerekir. Bu nedenle her zaman hastalarımıza uygulama sonrası spor yaparak ve gıda alımında aşırılıkları varsa bunları azaltarak elde edilen sonucu korumalarını tavsiye ediyoruz.

Bölgesel incelmede slimlipo nasıl uygulanır? 

İşlem yapılacak bölge belirlendikten sonra bölgeye lokal anestezi uygulanıyor ve yağlara özel bir solüsyon veriliyor. Amaç sadece yağların yönteme uygun hale gelmesini ve sıvılaşmasını sağlamak tır. Ardından slimlıponun sadece yağ hücrelerine duyarlı lazer ayarlamaları yapıldıktan sonra son derece ince bir kanülle yaklaşık birkaç milimlik kesikten içeri giriliyor ve lazer o bölgedeki yağları eritiyor. Yağlar özel bir şırınga ile aynı kesikten alınıyor. Slimlipo aynı zamanda cildi geren ayrı bir lazer başlığına sahip. Cilt bu lazerle geriliyor.İşlem yaklaşık bir saat sürüyor.

Gıdı bölgesinde slimlipo nasıl uygulanır? 

Gıdı bölgesi birçok kişinin en çok rahatsız olduğu bölgelerden bir tanesi. Ne kadar kilo verilirse verilsin boyun boyun altı ve gıdı bölgesindeki yağlar istenilen şekilde yok olmuyor ve kişinin gıdısı ise olduğundan daha kilolu bir görüntü yaratıyor. Bu bölge için şimdiye kadar estetik cerrahi birçok yöntem denenmiş bunlar tam olarak istenilen sonuçları vermemiş.

Pek çok uzmana ve bana göre slim lipo burada da mucizevi sonuçlar veren bir yöntem. Gıdı ve gerekiyorsa biraz yukarı yanaklara doğru olan bölgeye lokal anestezi uygulanıyor. Daha sonra slim liponun sadece yağ hücrelerine duyarlı lazer ayarlamaları yapılarak , son derece ince bir kanülle yaklaşık birkaç milimlik kesikten içeri giriliyor. Özel bir şırınga ile yine aynı kesiklerden lazer ile eritilmiş yağlar alınıyor. Kanüllerin girdiği kulak arkasında bulunan küçük kesiklere birer dikiş atılıyor ve dikişler bir süre sonra kendi kendine yok oluyorlar ve izleri asla belli olmuyor.

Bu işlem yarım ya da bir saat arası bir zaman diliminde gerçekleşiyor.Bölgeye hafif bir bandaj uygulaması yapılıyor ve bu bandaj bir iki gün kalıyor. Bandaj çıktıktan sonra şişkinlikler hızla bir şekilde iniyor ve böylelikle çene hatları son derece net hale geliyor. Hasta hem daha zayıf hem de daha genç görünmeye başlıyor.

Lipolizin mucizevi sonuç verdiği başka bir bölge daha var mı? 

Evet var ayak bilekleri. Bacak güzelliğinin en önemli sırrı da ince zarif ayak bilekleri. Ancak bazı kadınlar ne kadar kilo verirlerse de versinler ayak bileklerini inceltemiyor bu bölgedeki yağlardan kurtulamıyorlar. Lazer lipoliz ile bu bölgedeki yağlar alınıp ayak bileklerinin incelmesi sağlanıyor.

Bunu başka bir yöntemle sağlamak neredeyse imkansız. Bu yöntemle tedavi ettiğimiz daha önce pek çok hekime çözüm için başvurmuş ancak bir sonuca ulaşamamış çok sayıda hastamız var. Bu hastaların yüzündeki mutluluğu görmenizi isterim. Operasyondan hemen sonra günlük hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Operasyondan sonraki 15 gün içinde hareketsiz bir şekilde ayakta durmamanızı, ama bolca yürümenizi öneriyoruz.

Şu ana kadar daha çok kadınların sorunlarına yönelik işlemlereden bahsettik, Lazer lipoliz erkelerde hangi işlemlerde kullanılabilir?

Yukarıdaki işlemler erkekler içinde uygulanabilir. Ancak erkeler için önemli bir problem olan jinekomastinin (erkek memesinin aşırı büyümesi) tedavisinde altın standart bir yöntemdir. Erkeklerde çok büyük görsel ve psikolojik problem yaratan bu bozukluğun tedavisinde çok başarılıdır. Büyüyen meme dokusu içinde bulunan çok miktardaki sert yağ dokusu klasik liposuction yöntemiyle alınamazken, lazer lipoliz bu yağların eritilerek alınmasına olanak sağlamaktadır.

Sonuç olarak hastalarımız neredeyse hiç iz kalmadan, büyük problem olan aşırı büyümüş göğüslerinden yaklaşık 45 dakikakada genel anestezi almadan kurtulmaktadır. Ertesi gün çok rahat bir şekilde işlerine dönebilmekteler.