Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

0212 233 60 60 phone

Ulthera

Ulthera, Ultherapy, lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe operasyonunu enjeksiyonsuz, risksiz çözebilen yepyeni bir teknoloji.

Ulthera cilt gençleştirme uygulamalarında estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan, Amerika’da son günlerin en "tercih edilen" teknolojilerinden biridir.

 

UltheraUltrasound, en bilinen tanımı ile anne karnındaki fetüsü izlemeye imkan tanıyan bir teknoloji. Şimdi aynı teknoloji ile elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar ameliyata gerek olmaksızın "gerdiriliyor".

Ultherapy, lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe operasyonunu enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz çözebilen yepyeni bir teknoloji.

 

Tüm yüz için 30-45 dakika süren Ultherapy uygulamasının ardından, uygulamanın yapıldığı kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebilmektedirler.

 

Ultheraphy sisteminde kullanılan ‘Deep sea’ adı verilen teknoloji de "fokus ultrasound" ile cildin alt tabakalarında "sıcak noktalar" yaratılıyor. Bu sayede cilt kendi onarım sürecini oluşturarak yeni kollajen üretimine başlıyor ve ciltte sıkılaşma ve "lifting" etkisi kendini göstermeye başlıyor. Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3 ayın sonunda ulaşıyor. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç en az bir sene boyunca muhafaza ediliyor.

 

Ultherapy Nedir ?

Yüz ifademiz bir çok şey anlatır. Kırışıklıklarımıza ‘tecrübe’, üzgün görünümümüze ‘yorgunluk’ tanımını yaparız çoğu zaman. Bunlara çözüm olarak ‘estetik cerrahi’ her zaman bir seçenektir. Ama şimdi yeni bir yöntem olan Ultherapy var. Cerrahi olmayan yüz asma yöntemi olan Ultherapy ile zamanın ve yerçekiminin cildimizde yarattığı tahribatı önlemek mümkün.

Ultherapy ile 30 dakikalık tek bir uygulama sonunda meydana gelen ‘güzel’ görünüm, cildin kendi iyileşme sürecini kendisinin yaratması sonunda ,cilt altında yer alan bağ dokusunun güçlenmesi ile meydana geliyor.

 

Ultherapy’nin İşleyişi Nasıldır?

Diğer ultrasound prosedürlerinde olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek uygulamayı yapacak uzmanın çalışma alanını planlayabilmesi için cilt ve cilt altı dokusu Ulthera cihazının ekranında görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4,5mm,3mm ve 1.5mm altına fokuslanmış termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi tahrip edilmez.

 

Cilde ulaşan enerji sayesinde uyarılma artar ve ciltte yeni kollajen oluşumu sağlanır. Çok iyi bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek,zaman içinde, doğal bir ‘yüz germe’ etkisi oluşur.

 

Ulthera uygulamanın Diğer Ameliyatsız Yüz germe İşlemlerinden Farkı Nedir?

 

Ultherapy, focus ultrasound teknolojisinin kullanıldığı ‘tek’ cilt yenileme (skin rejunevation) yöntemidir. Güvenilir teknolojisi sayesinde ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

 

Uygulama Sırasında Neler Hissedilir?

Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, uygulama öncesinde, uygulamanın yapılacağı kişinin ağrı kesici bir ilaç kullanması tavsiye edilmektedir. Kişiler uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık ‘iğne batması’ gibi tanımlamaktadırlar. Bu ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy’nin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır.

 

Uygulama Sonrasında Neler Beklenmelidir?

Ulthera uygulamasının hemen ardından kişi günlük aktivitelerine dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır.

Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

 

Ultherapy Güvenli Bir Yöntem midir?

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Klinik çalışmalarda herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır.

 

Ultherapy İşlemi Sonucunda Nasıl Bir Beklenti Olmalı?

Tek bir uygulama ile, rejenerasyon süreci hemen başlar, ama tam sonucun ortaya çıkma süreci 60-90 gün sonradır.

FDA’ nin (American kalite standartları merkezi) 10 hastadan 9 unda yapılan kaş asma çalışmasında gözle görülür lift-up etkisi tespit etmiştir. Bu etki göz çevresindeki gevşemede ve göz kapağındaki kırışmada azalma etkisi yaratmıştır.

Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir.

 

Kimler ULTHERA Tedavisi İçin Uygundur?

Cildini gevşek ve sarkmış hisseden tüm kişiler ulthera uygulaması için uygun adaylardır. Özellikle düşük kaş yapısına sahip kişiler, boyun bölgesinde gıdı oluşumu ve sarkma olan kişiler çene konturunda silinme yaşayanlar ve henüz cerrahi girişim için kendini hazır hissetmeyen herkes bu uygulamadan faydalanabilir.