Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

0212 233 60 60 phone

Ultrashape

Ultrashape Zayıflama

Ultrashape nedir ?

Noninvaziv güvenli bir ultrasonografik vücut şekillendirme ve inceltme yöntemi olup ameliyat, kesi, iğne ve ya anestezi gerektirmez. Güçlendirilmiş dinamik odaklı ses dalgaları hedeflenen bölgede kan damarları, sinir ve cilde zarar vermeden yağ hücrelerini kalıcı olarak parçalar. Parçalan yağ hücrelerinin içeriği vücut tarafından metabolize edilir.

Ultrashape ağrılımıdır? Hangi bölgelere, nasıl ve kaç seans uygulanır ?

Ultrashape

Uygulama ağrı oluşturmadığından herhangi bir anestezi gerektirmez. İşlem sırasında hasta müzik dinleyebilir ve kitap okuyabilir.Bel, basen, karın bölgesine uygulanabilir Uygulama bölgesinin büyüklüğüne göre işlem yaklaşık 1-1.5 saat sürer ve öğlen arası tatilinde bile yapılabilir. Genellikle 3 seans uygulanır ve seans araları 15 gündür. Her seans öncesi ölçümler yapılır nihai ölçüm son seanstan 6 hafta sonra gerçekleştirir.

Kimler Ultrashape uygulaması için uygun adaylardır?

Vücut kitle indeksi %30’un altında olan ve bölgesel yağ birikimi olan hastalar uygun adaylardır. Özelikle cerrahi girişim düşünmeyen hastalar için kullanabilecek ana seçeneklerin başında gelir. Bir nevi köprüden önceki son çıkış olarak nitelenebilir. Vücut kitle indeksi %30’un üzerinde olan hastalarda eğer sıkı bir diyet ve egzersiz programı uyguluyorlarsa motivasyonu artırmak amacıyla uygulanabilir. Yine bu hastalarda cerrahiye engel bir durum varsa kullanılabilecek bir yöntemdir ancak bu grup hastaların beklentileri gerçekçi olmalıdır.

Ultrashape’in ilk etkileri ne zaman ortaya çıkar? Kesin olarak ne kadar bir incelme sağlar ?

İlk etkileri 2. haftada gözlenir. Tüm seanslar tamamlandıktan sonra 1–2 beden incelme sağlanabilmektedir.

Etkileri kalıcımıdır ?

Ultrashape yağ hücreleri kalıcı olarak parçalındığından etkileri kalıcıdır. Ancak hastalar uygulama esnasındaki kilolarını korumalıdırlar.

Uygulaması sırasında sıkı bir diyet uygulamak zorunlumudur?

Hastalara sıkı bir diyet programı önerilmez ancak yıkılan yağ hücrelerinin atılımını kolaylaştırmak ve hastanın var olan kilosunu korumak amacıyla karbonhidrattan ve yağdan fakir proteinden zengin bir ölçülü beslenme ile bol miktarda su içilmesi önerilir. Yağ metabolizmasını kolaylaştıracak bazı vitaminler verilir.

Uygulaması sonrasında ne zaman sosyal hayatıma dönebilirim?

Uygulama biter bitmez normal hayatınıza dönebilirsiniz. Yani öğle tatilinde bile uygulandıktan sonra işinize dönebilirsiniz.

Başka yöntemlerle birlikte kullanılabilir mi?

Yeni versiyon cihazlarda dinamik çok odaklı güçlendirilmiş ultrasonografi vakum ve radyofrekansla kombine edilmiştir. Bu sayede dolaşım hızlandırılarak sonucun daha hızlı orta ya çıkması sağlanırken aynı zamanda ciltte sıkılaşmada sağlanmaktadır.

Selulit tedavisinde kullanılabilir mi ?

Radyofrekasla birlikte kullanıldığında selulitlerde önemli oranda azalma sağlayabilir Bu kombinasyona mezorterapinin eklenmesi tedavinin etkinliğini artıracaktır.

Yan etkileri nelerdir ?  

Ultrashape zayıflama yönteminin tıp literatüründe gözlenmiş ve bildirilmiş herhangi bir ciddi yan etkisi yoktur.

Kimlere uygulanmaz ?

Hamilelere, ileri düzeyde karaciğer ve böbrek yetmezliği gibi hastalıkları olanlara uygulanmaz.