Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

444 85 60 phone

0212 233 60 60 phone

Yüz Germe

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı nedir?

Yüz germe ameliyatı diğer adıyla ‘Rhytidectomy' ile yüz ve boyundaki sarkık görünüm giderilir, çene altındaki - eğer var ise - yağlanma kaldırılır. Deri altında yer alan fasya dokusunun sıkılaşması sağlanır.

Yüz germe ameliyatlarıYüz germe ameliyatları, uygun hastane koşullarında, uygun bir ameliyathanede ve anestezi uzmanlarının gözetiminde gerçekleştirilir. Yüz germe ameliyatları genel anestezi ile yapılabildiği gibi intravenöz sedasyon (damar yolu ile uyutma) ve lokal anestezi ile de uygulanabilmektedir. Normal şartlarda ameliyat 2 ila 4 saat arası sürer ve ameliyat sonrası eve gitmek mümkündür. Ameliyat sırasında ek işlemler uygulanacaksa ameliyat süresi uzayabilir.(burun, göz kapağı vb.) Böyle durumlarda hastanede 1 gece gözetim altında kalınması gereklidir.

Yüz germe ameliyatı çok belirgin olmasa da iz bırakan bir ameliyattır. ameliyat izleri kulak önü ve arkasına ayrıca saç deri içine gizlenmektedir. Çene bölgesinden yağ alma durumu var ise çene altında 3-4 cm’lik ameliyat izi kalır. Göz kapağı ve alın germe gibi uygulamalar da eklenirse bunlarda da ayrıca göz kapağı ve saç derisinin altında gizli izler kalmaktadır. ancak daha önce de belirttiğimiz gibi bu izler çok belirgin olmayan izlerdir.

Yüz Germe Ameliyatı iyi sonuç verir. Nadiren ikinci düzeltmeler gerekli olabilir. Kişi 1 hafta- 10 gün sonra işine dönebilir, makyaj yapabilir. Ameliyat sonrası hastanın aşırı güneş ışığından, ağır egzersizlerden ve dış darbelerden iki ay süreyle kaçınması gereklidir.

Yüz germe ameliyatı sonrası kulak arkası ile saçlı deri arasındaki mesafe daralır. Özellikle erkek hastaların tıraş olurken bu konuda dikkatli olması gereklidir.Gerekli durumlarda, bu bölgeye epilasyon yaptırma ihtiyacı doğabilir. Erkek hastalara 3 hafta sakal tıraşı olmamaları önerilir.

Yüz germe ameliyatının etkisi ve kalıcılığı kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Yer çekimi ve yaşlanmanın etkisi, yaşlanma hızı, cildin yapısı gibi faktörlere bağlı olarak bazen 5 ile 10 yıl arası bazen de ömür boyu etkisi sürmektedir. Ancak son yıllarda daha kısa izle ve daha kısa süreli iyileşme süreci nedeniyle lazer destekli mini "yüz germe" ameliyatı klasik yüz germe ameliyatlarına oranla daha çok tercih edilerek uygulanmaktadır.