Superplast Estetik Cerrahi Kompleksi

444 85 60 phone

0212 233 60 60 phone

Yüz ve Gıdı İnceltme

Yanak, çene kenarları ve gıdıdaki dolgunluk ve sarkmalarda Lazer-Lipoliz (slim lipo) yöntemini kullanıyoruz.

Yüz ve Gıdı İnceltme

Yanak, çene kenarları ve gıdıdaki dolgunluk ve sarkmaları Lazer Lipoliz (slim lipo) yöntemiyle çoğunlukla halletmekteyiz.

Gıdı İnceltme

Bu işlemde lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilmekte. İki kulak önünden açılan deliklerden girilmekte ve 1-2 mm kalınlığındaki lazer ucuyla yağlar eritilmekte ve cilde germe işlemi uygulanmakta. Sarkmanın çok ileri düzeyde olduğu platisma adını verdiğimiz kasında fıtıklaşmasının eşlik ettiği durumlarda çene altından yaptığımız yaklaşık 1-2 cm lik kesi ile endoskopik olarak kasın fıtığını onararak genç ve güzel bir boyun bölgesi elde etmekteyiz.

Yüz İnceltme

Ameliyat sonrası 2- 3 gün sıkı bir bandaj uyguluyoruz. Bir kaç gün süren şişlik ve nadiren morluk oluşabiliyor ancak hastalar birkaç günde normal yaşamlarına dönüyorlar.

Bu yeni yöntemlerin avantajı ise klasik boyun germe ameliyatlarına göre daha az şişlik ve morluk olması, daha kısa sürmesi, iyileşme sürecinin daha kısa olması ve rahat geçmesi. Diğer avantajları ise hastaların sosyal hayatlarına daha kısa sürede dönebilmeleridir.